زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490692 تاریخ : 1398/06/21-13:38:45
,8,
معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت

معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (20 شهریور ماه) به عدد 299 هزار و 931 واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود سه درصد رشد داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت شاخص بورس 9 هزار و 753 واحد رشد داشت،  شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (13 شهریور ماه) با عدد 290 هزار و 178 واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (20 شهریور ماه) به عدد 299 هزار و 931 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته 330 هزار و 76 واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم 342 هزار و 211 واحد رسید و افزایش 12 هزار و 135 واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته 79 هزار و 204 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 83 هزار و 499 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از 53 هزار و 19 واحد به عدد 55 هزار و 895 واحد رسید.

تعداد روزهای معاملاتی در هفته جاری سه روز بود، ارزش بورس تهران در مدت ذکر شده 11 هزار و 82 میلیارد ریال بود که در مقایسه با هفته گذشته 2 درصد رشد را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت ذکر شده سه هزار و 131 میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با رشد یک درصدی همراه شد.

در هفته منتهی به 6 شهریور ماه انبوه سازی، مواد دارویی، خودرو، کانی های غیرفلزی، سیمان، فرآورده های نفتی، تامین آب - برق و گاز، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بیمه و بازنشسته، قند و شکر، بانک ها، چند رشته ای صنعتی و شیمیایی از جمله صنایعی بودند که بیشترین میزان بازدهی را به خود اختصاص دادند و طبق آمار ارائه شده در هفته‌ای که گذشت انبوه سازی و مواد دارویی با بیشترین میزان بازدهی همراه بودند.

در هفته‌ای که گذشت فلزات اساسی، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، خودرو و قطعات، شیمیایی، بانک‌ها و موسسات اعتباری، دارویی‌ها، انبوه سازی املاک و مستغلات، فرآورده های نفتی، استخراج کانه های فلزی، بیمه و بازنشستگی، سرمایه گذاری ها، صنایع غذایی به جز قند و شکر، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، سیمان - آهن و گچ نسبت به دیگر صنایع بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

همچنین بانک ها و موسسات اعتباری، خودرو و قطعات، فلزات اساسی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، بیمه و بازنشستگی بیشترین میزان از حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران