در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519977 تاریخ : 1399/07/01-13:38:52
,17,
معافیت 20 ساله مالیات بر درآمد مناطق آزاد پایان یافت/مشمولان پرداخت کنند

معافیت 20 ساله مالیات بر درآمد مناطق آزاد پایان یافت/مشمولان پرداخت کنند

آنطور که مسئولان مناطق آزاد می گویند با پایان دوره 20 ساله معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی باید از این پس هر ساله 20 درصد مالیات پرداخت کرده تا به رقم سرزمین اصلی برسد.

به گزارش بانک و صنعت، جمالی معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد در رابطه با مصوبه اخیر مجلس درباره لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی توضیح داد که بعد از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد قرار بود که در یک دوره 15 ساله فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد از دریافت مالیات بر درآمد و دارایی معاف باشند که بعد از آن اصلاح و پنج سال به آن اضافه شد و بر این اساس معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی به 20 سال رسید.

وی با بیان اینکه در قانون دیده شده بود که بعد از 20 سال براساس لایحه ای که از دولت به مجلس می رود تکلیف ادامه روند معافیت مالیاتی و یا پرداخت مالیات مشخص و براساس آن عمل شود. گفت: بر این اساس آنچه که اکنون در مجلس به تصویب رسیده براساس لایحه ای است که دولت بنا بر تکلیف قانون برای روشن شدن وضعیت معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد به مجلس ارائه کرده چرا که این زمان 20 ساله برای معافیت تمام شده و باید ادامه مسیر مشخص شود.

معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به پیشنهادی که دولت به مجلس در این رابطه ارائه کرده بود گفت: پیشنهاد کردیم کسانی که معافیت مالیاتی آن ها بعد از 20 سال تمام می شود باید به صورت پلکانی هر ساله 20 درصد مشمول شوند تا بعد از پنج سال معافیت مالیاتی آن ها به رقم سرزمین اصلی برسد.

جمالی گفت: در حال حاضر مجلس با کلیت لایحه پیشنهادی دولت موافقت کرده و به تصویب رسیده است و جزئیات آن نیز در هفته های آینده مشخص خواهد شد.

اما در کنار لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد از سال گذشته در اصلاح لایحه قانون مالیات های مستقیم بحث اصلاح معافیت 20 ساله مناطق آزاد و همچنین ارزش افزوده مطرح بوده است. آن طور که معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد می گوید این بحث کاملا متفاوت از موضوع لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی خواهد بود و به طور جداگانه در دولت در حال بررسی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران