صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520104 تاریخ : 1399/07/03-13:53:08
,17,
معادل یک میلیارد دلار برای مواد اولیه موجود در گمرک، گواهی ارزی صادر شده است

رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد؛

معادل یک میلیارد دلار برای مواد اولیه موجود در گمرک، گواهی ارزی صادر شده است

رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی مسائل روز پولی، بانکی و ارزی را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرامی شخصی خود نوشت: شبکه بانکی کشور در کنار خدمات ارزنده به اقتصاد کشور در بخش های تولید و خدمات، دارای اشکالات و ضعف هایی است که در روند بهبود تعامل با مشتریان در رصد بانک مرکزی قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه در نقد عملکرد بانک ها باید منصف بود، گفت: همزمان با اینکه در نقد عملکرد بانک ها بایستی انصاف را رعایت کرد، بایدبه بانک ها هم کمک کرد که این مسیر را بهتر و با سرعت بیشتر طی کنند. بانک مرکزی در دو سال اخیر برای اصلاح نظام بانکی، خصوصاً نحوه امهال و محاسبه سود براساس مبانی شرعی، اقدامات بنیانی انجام داده است و به طور جدی دنبال اصلاحات بیشتر است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: بانک مرکزی برای کنترل ترازنامه خود و مهار تورم، چاره ای جز مقاومت در برابر خواسته هایی که در جای خود شاید ضروری باشد، ندارد. اجتناب از تسعیر ریالی تخصیص های ارزی صندوق توسعه ملی نیز در این راستا است. بی تردید کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است.

رئیس شورای پول و اعتبار با بیان اینکه درکنار کنترل پایه پولی، اعمال سیاست های کلان احتیاطی در دستور کار بانک مرکزی است، تصریح کرد: یکی از ابزارهای مهم این سیاست، اعمال محدودیت و کنترل رشد ترازنامه بانکهاست که درکنار مجموعه دیگری از سیاست های کلان احتیاطی اعمال خواهد شد تا ثبات سیستم مالی و پولی استحکام بیشتری پیدا کند.

دکتر عبدالناصر همتی با بیان اینکه حدود یک ماه از موافقت بانک مرکزی برای ترخیص کالاهای اساسی انبار شده در گمرک می گذرد، عنوان کرد: امروز در جلسه دولت مجدداً بر آن تاکید کردم. در خصوص مواد اولیه کارخانجات انبار شده در گمرک، براساس اعلام وزارت صمت و سازمان گمرک که در صف تخصیص ارز بودند، معادل یک میلیارد دلار گواهی ارزی صادر شده است. در مورد مابقی کالاهای ضروری انبار شده در گمرک، به محض اعلام لیست ثبت سفارش های مرتبط، به فوریت تعیین تکلیف خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران