صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521218 تاریخ : 1399/07/22-10:55:29
,10028,
مطالبات نابینایان و کم بینایان پیگیری می شود

رئیس سازمان بهزیستی:

مطالبات نابینایان و کم بینایان پیگیری می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با اتخاذ سیاست های همسو با تعالیم اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای عمل به وظایف قانونی می کوشیم تا مطالبات افراد نابینا و کم بینا را در چارچوب قوانین مربوطه دنبال کنیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بهزیستی کشور، وحید قبادی دانا در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 24 مهرماه روز جهانی ایمنی عصای سفید افزود: اهتمام این سازمان به تشکیل دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان که همزمان پیگیر مفاد کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت نیز خواهد بود، مصداق تلاش هایی است که ثمره آن اجرای هرچه بهتر قوانین حمایتی و تقویت هویت اجتماعی افراد نابینا و کم بینا خواهد بود.

وی ادامه داد: در قانون حمایت از حقوق معلولان ارائه بخش عمده ای از خدمات مورد نیاز افراد نابینا و کم بینا در زمینه های آموزشی، توانبخشی، حمایت های رفاهی و اجتماعی بر عهده سازمان بهزیستی نهاده شده و این سازمان نیز با توجه به قابلیت ها و محدودیت های این افراد و نیازهای روز جامعه، طرح ها و برنامه های متنوعی را جهت افزایش سطح استقلال و ارتقاء کیفیت زندگی افراد نابینا و کم بینا اجرا می کند.

قبادی دانا گفت: ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی در قالب مراکز تخصصی و خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه، پرداخت کمک هزینه معیشتی و تحصیلی، تعمیم حق پرستاری و مددکاری، اجرای برنامه های توانمندسازی به صورت فعالیت های آموزشی، هنری و ورزشی و آموزش مهارت های شغلی و تسهیل فرایند اشتغال افراد نابینا و کم بینا تنها بخشی از خدماتی است که با هدف تبلور استعدادهای ارزنده این عزیزان انجام می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در این پیام تاکید کرد: روز ایمنی عصای سفید، یادآور لزوم برابرسازی فرصت ها و رفع تبعیض از افرادی است که با وجود دشواری های بسیار توانسته اند ظرفیت های جسمانی و روانی خویش را در زمینه های شغلی و اجتماعی به منصه ظهور برسانند. پر واضح است که تکریم این افراد و همراهی آنان در مسیر پرشتاب زندگی، فقط به واسطه عمل به قوانین انجام نمی شود بلکه وظیفه ای است الهی که در یک جامعه اسلامی براساس تعالیم انسان ساز دین مبین بر عهده فرد فرد ما نهاده شده است.

قبادی دانا افزود: به یاد داشته باشیم که توانمندسازی افراد دارای آسیب بینایی و احراز جایگاه اجتماعی متناسب با کرامت انسانی و قابلیت های ارزنده این عزیزان مستلزم نهادینه کردن فرهنگ قانونمداری در تمام ارکان جامعه است؛ فرهنگی که همه دستگاه های اجرایی، نهادهای نظارتی و قانونگذار را در برابر قوانین حمایتی مرتبط با افراد دارای معلولیت متعهد و پاسخگو می سازد. امیدوارم روند اجرای این قوانین و موانع اجرایی آن در سایر دستگاه ها نیز با نگاه تیزبینانه نمایندگان خانه ملت و سایر نهادهای نظارتی مورد رصد قرار گیرد تا در سایه لطف پروردگار، اراده ملی و تلاش همگانی در رفع موانع موجود، مسیر گام های استوار نابینایان به کرانه های شکوفایی، ایمان و امید منتهی شود.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: هرگاه توجه و امید به آینده، مسیر حرکت را ترسیم کند با چشم های فروبسته نیز راه روشن را می توان یافت. این همان پیامی است که به روز ایمنی عصای سفید معنا می بخشد. تعامل موثر با افراد نابینا موجب می شود تا این اسوه های آگاهی و پشتکار را بهتر بشناسیم و در مسیر توانمندی و تلفیق آنان در بخش های مختلف جامعه گام های اثربخش تری برداریم.

قبادی دانا افزود: امروز لطف پروردگار هستی ما را در جایگاهی قرار داده است که در سطوح تصمیم گیری و اجرایی سازمان بهزیستی افتخار خدمت رسانی به عزیزان نابینا و کم بینا نصیب ما شده تا در حد بضاعت راه پر فراز و نشیب توانمندسازی و الحاق اجتماعی ایشان را هموار کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران