سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 248741 تاریخ : 1395/08/22-12:28:44
,10027,
مطالبات معوق صنعت بیمه به 30 درصد افزایش یافت

مطالبات معوق صنعت بیمه به 30 درصد افزایش یافت

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: شرکت‌های بیمه به تبع این افزایش تعرفه، حق بیمه‌ها را افزایش دادند اما اغلب آنها در شرایطی که بودجه کافی برای پوشش این بیمه‌‌ها را نداشتند، متعهد به پرداخت شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، عبدالناصر همتی با اشاره به رشد مطالبات معوق شرکت‌های بیمه گفت: شرکت‌ها، بیمه‌نامه‌هایی فروخته‌اند اما بخشی از بیمه‌گذاران نتوانسته‌اند حق بیمه تعیین شده را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه بخش عمده این مطالبات به بیمه‌های درمان و خودرو مربوط می‌شود، افزود: به عنوان نمونه مطالبات بیمه ایران از آموزش و پرورش و بنیاد شهید است. مسئولان قول داده‌اند در اولین فرصت این بدهی را بازپرداخت کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی یکی از دلایل اصلی رشد معوقات صنعت بیمه را افزایش تعرفه درمان در دو سال گذشته دانست و تصریح کرد: شرکت‌های بیمه به تبع این افزایش تعرفه، حق بیمه‌ها را افزایش دادند اما اغلب آنها در شرایطی که بودجه کافی برای پوشش این بیمه‌‌ها را نداشتند، متعهد به پرداخت شدند.

همتی ادامه داد: نتیجه رشد مطالبات معوق کاهش بازدهی سرمایه‌گذاری شرکت‌های بیمه است.

به گفته وی بخشی هم مطالبات از نمایندگی‌های بیمه است و ما پیگیری کرده‌ایم وبه شرکت‌ها فشار آورده‌ایم تا این مطالبات را وصول کنند.

همتی گفت: در حال حاضر مطالبات معوق صنعت بیمه به حدود 30 درصد رسیده که نسبت بالایی است و این نسبت در برخی شرکت‌ها بیشتر و برخی کمتر از است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 199
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه