سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 315587 تاریخ : 1396/11/28-17:24:53
,21,
مصوبات محیط زیستی مجلس در بودجه 97

مصوبات محیط زیستی مجلس در بودجه 97

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی مصوبات مجلس در بودجه 97 درباره محیط زیست را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا تابش اظهار کرد: در یکی از مصوبات روز چهارشنبه مجلس مقرر شد هزار میلیارد تومان از عوارض زیست محیطی از محل مالیات نیم درصدی فروش کالاهایی که مصرف آنها موجب تبدیل پسماند مخرب زیست محیطی می‌شود، کسر شود و برای تبدیل منطقه ای پسماند به مواد و انرژی با مشارکت بخش خصوصی، در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گیرد.

وی افزود: مثلا در استان مازندران که دفع فاضلاب با مشکل مواجه است، کارخانه‌ای که تولیدش پسماند مخرب زیست محیطی ایجاد می‌کند نیم درصد از فروشش را کسر می‌کنند و این مبلغ در اختیار سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد تا با مشارکت بخش خصوصی، این پسماند به برق تبدیل شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین در بخش هزینه‌ای پیشنهادی برای توسعه و تشویق سرمایه‌گذاری در ایجاد کارخانه پسماند پیش‌بینی شده که خوراک گاز ارزان برای آن تامین شود. این موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

تابش همچنین یادآور شد: بحث دیگر ایجاد شبکه و تاسیسات فاضلاب با مشارکت بخش خصوصی و تعهد خرید تضمینی پساب از سوی دولت است که هزینه آن صرف طرح‌های فاضلاب می‌شود. اگر این مصوبه ها به درستی اجرا شود دو سه میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی پول به سمت سرمایه‌گذاری در ایجاد شبکه و تاسیسات فاضلاب و پساب سوق داده می‌شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: متاسفانه دو میلیارد دلار از محل صندوق توسعه برای ساماندهی پسماندها و اقداماتی که مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با محیط زیست بودند در لایحه تقدیمی پیش‌بینی شده بود که به دلیل محدودیت های صندوق و شرایط کشور این دو میلیارد دلار کم شد اما مجددا اقدامات جبرانی انجام شد از جمله تصویب اختصاص 150 میلیون دلار برای مقابله و مهار ریزگردها که اذن رهبری نیز برای آن کسب گردید و اقداماتی که توضیح داده شد. امیدوارم مجموعه این منابع و فرصتهای فراهم شده بتواند حال محیط زیست شکننده کشور را کمی بهبود بخشد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 210
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه