صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518789 تاریخ : 1399/06/12-13:31:14
,5,
مصرف 180 میلیون مترمکعب آب با کیفیت برای آبیاری فضای سبز

وزیر نیرو مطرح کرد:

مصرف 180 میلیون مترمکعب آب با کیفیت برای آبیاری فضای سبز

وزیر نیرو گفت: درحال حاضر 180 میلیون متر مکعب از آب با کیفیت تهران صرفه آبیاری فضای سبز می شود که رقم بالایی است.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: تلاش بر این است با جایگزینی این میزان آب با کیفیت با پساب تصفیه شده امکان تامین آب با کیفیت برای شهروندان تهرانی بیشتر شود.

وی با اشاره به پروژه های پویش #هر هفته الف- ب-ایران که بخش از آنها ساز و کاری است، ادامه داد: یکی از این پروژه های سازو کاری، کار مشترک وزارت نیرو و شهرداری تهران است که عصر امروز تفاهمنامه آن امضا خواهد شد.

عضوهیات دولت گفت: بر این اساس تلاش می شود بخشی از پساب تصفیه شده فاضلاب تهران در اختیار شهرداری قرار گیرد تا برای آبیاری فضاهای سبز استفاده شود.

اردکانیان ادامه داد: بدین ترتیب و با استفاده از این پساب، شهرداری تهران دیگر نیازی به استفاده از آب چاه ها و قنوات و برداشت های دیگر از آب با کیفیت زیر زمینی نخواهد داشت.

وزیر نیرو افزود: استفاده از پساب همچنین کمک بزرگی به حفظ سفره های زیر زمینی خواهد کرد و نیز کار بزرگی برای تدارک آب مورد نیاز شهروندان تهرانی است.

عضو هیات دولت باتاکید بر اینکه استفاده از پساب کمک مناسبی به حفظ منابع زیرزمینی است ادامه داد: حفظ سفره های آب زیر زمینی مانع فرو نشست های زمین خواهد شد.

وی گفت: امید است این اتفاق در سایر شهرهای بزرگ که با محدودیت تامین آب روبرو هستند دنبال شده و منبعد از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز به جای آب با کیفیت زیرزمینی استفاده شود.

اردکانیان در ادامه اعلام کرد: فردا(پنجشنبه ) در قالب پویش #هر هفته الف ب ایران چهار پروژه مهم در 3 استان کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل با سرمایه گذاری 3 هزار و 250 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: یکی از این پروژه ها بهره برداری از واحد گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت 307 مگاوات در استان کرمانشاه است.

وی ادامه داد: افتتاح سد کلقان چای در استان آذربایجان شرقی با هدف تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی است و این پنچمین سدی است که در قالب این پویش افتتاح می شود.

اردکانیان گفت: بهره برداری از یک پست برق 230 کیلوولت و دو نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل از دیگر پروژه ها است.

عضو هیات دولت ادامه داد: افتتاح این طرح ها جمع پروژه های پویش را به 70 پروژه در 18 استان با سرمایه گذاری 22 هزار و 700 میلیارد تومان خواهد رساند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 237
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران