بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520920 تاریخ : 1399/07/16-13:46:03
,5,
مصرف کنندگان بزرگ، برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند

وزیر نیرو:

مصرف کنندگان بزرگ، برق مورد نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه امروز هیات دولت از این پس، مصرف کنندگان بزرگ برق می توانند نیاز خود را از بورس انرژی تامین کنند.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: یکی از مسایل بخش برق این است که تولیدکنندگان بخش خصوصی برای دریافت پول برقی که به شرکت توانیر (شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران) می فروشند با مشکل مواجه هستند.

وی خاطر نشان کرد: توانیر خریدار انحصاری برق است، ضمن اینکه تولیدکنندکان بخش خصوصی تابع قیمت های تکلیفی هستند، بنابراین این تولیدکنندگان از پرداخت با فاصله زمانی طولانی این پول گلایه دارند.

اردکانیان ادامه داد: براین اساس وزارت نیرو همواره به عنوان یک بدهکار عمده در این زمینه مطرح است.

وزیر نیرو گفت: امروز هیات وزیران پیشنهاد وزارت امور اقتصاد و دارایی به دستگاه های مرتبط مبنی بر اینکه مصرف کنندگان بزرگ که شامل مصرف کنندگان پنج مگاوات و بالاتر هستند، برق شان را از بازار بورس انرژی دریافت کنند، مورد بررسی قرارداد و با آن موافقت شد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: این اقدام کمک بزرگی به تولیدکنندگان برق است تا بتوانند سریع تر به وجه خود دست یابند و همچنین مصرف کنندگان نیز می توانند با قیمت مناسب تری برق مورد نیاز خود را تأمین کنند.

وزیر نیرو ادامه داد: شرکت توانیر هم نقش تنظیم کننده خواهد داشت و هر زمان نیاز به انتقال برق بین محل تولید و مصرف باشد این انتقال را انجام خواهد داد و دیگر خود، خریدار انحصاری نخواهد بود.

وی افزود: این حرکتی است که به رشد صنعت برق کمک خواهد کرد و دستورالعمل اجرایی آن به زودی تدوین خواهد شد.

برنامه مهندسی رودخانه ها امسال هم تداوم دارد

اردکانیان در ادامه گفت: امسال برنامه مهندسی رودخانه ها که لایروبی هم بخشی از آن است با شدت و قوت بیشتری تداوم خواهد یافت.

وزیر نیرو افزود: برنامه مهندسی رودخانه ها از پارسال بعد از فصل بهار با شدت آغاز شد و براین اساس پنج برابر متوسط سال های قبل این عملیات اجرایی شد.

وی ادامه داد: اجرای این عملیات سبب شد پنج سیلاب بزرگی که در جنوب و جنوب شرق کشور در نیمه دو سال 98 و اوایل امسال رخ داد با حداقل خسارت همراه باشد و حتی حداکثر بهره وری را از سیلاب کسب کردیم.

وزیر نیرو گفت: این روش، همچنان امسال هم ادامه خواهد داشت و امید است با همکاری دستگاه قضایی در آزاد سازی حریم و بستر رودخانه ها، بتوانیم تکالیف قانونی را انجام دهیم و بدین ترتیب برای سال های خشک و سال های تر آمادگی لازم را داشته باشیم و از سیلاب به عنوان یک منبع آب شیرین، بیشتر بهره ببریم.

اردکانیان درباره برنامه های این وزارتخانه در بخش سدسازی خاطرنشان کرد: برنامه های سد سازی وزارت نیرو در قالب #پویش هر هفته الف-ب- ایران در دست انجام است و هفته جاری بیست و سومین هفته برگزاری این پویش برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: از 250 پروژه ای که وعده داده بودیم تا کنون 112 پروژه با سرمایه گذاری 27 هزار و 700 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

وزیر نیرو ادامه داد: امسال تاکنون هفت پروژه بزرگ سد مخزنی افتتاح شده است و امیدواریم 18 پروژه دیگر تاپایان سال 1399 افتتاح و به بهره برداری برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران