سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار از خاک سرزمینم مهر تو قد کشیده نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 451481 تاریخ : 1397/12/23-14:49:15
,17,22,
مشکل صدور ویزا برای تجار ایرانی در عراق برطرف شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران خبر داد:

مشکل صدور ویزا برای تجار ایرانی در عراق برطرف شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در سفر رئیس جمهوری به عراق مشکل صدور ویزا برای تجار و بازرگانان ایرانی طی تفاهمنامه ای بین طرفین حل شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، غلامحسین شافعی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در مشهد افزود: در این سفر همچنین قرارداد تعرفه های ترجیحی که منجر به تجارت آزاد می شود منعقد گردید.

وی که یکی از همراهان رئیس جمهوری در سفر به عراق بود اظهار داشت: در این سفر مقرر شد شهرک های صنعتی مشترک در مرز ایران و عراق راه اندازی شود.
شافعی گفت: اتاق بازرگانی ایران یک مرکز تجاری در قالب ساختمان 11 طبقه در عراق خریداری کرده که قرار است همه اتاق های بازرگانی استانهای کشور سهمی از این ساختمان داشته باشند.
وی سفر رئیس جمهوری به عراق را سفری بی بدیل دانست و افزود: این سفر انعکاس فوق العاده ای در سطح بین المللی داشت.
شافعی با اشاره به انتخابات اخیر اتاق بازرگانی اظهار داشت: به رغم مشکلات اقتصادی، میزان مشارکت فعالان اقتصادی در این انتخابات نسبت به دوره قبل 30 درصد افزایش داشت که نشان می دهد آنان به آینده بهتر اقتصادی کشور امیدوارند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ریشه بیش از 70 درصد پرونده های قضایی مسائل اقتصادی است و اینکه قوه قضائیه همکاری همه جانبه خود را با بخش خصوصی و حوزه اقتصادی کشور اعلام کرده، افق جدید و امیدهای بسیار ایجاد می کند.
شافعی افزود: توسعه اقتصادی، توسعه همه جانبه کشور را در پی دارد و اعلام همکاری قوه قضائیه و همیاری نمایندگان مجلس و استاندار خراسان رضوی فرصت طلایی برای این استان است تا میزان جسارت در تصمیم گیری ها افزایش یابد.
وی اظهار داشت: بسیاری از مدیران دولتی آگاه هستند که شرایط اقتصادی کشور غیر عادی است و برای این شرایط باید تصمیمات غیرعادی گرفته شود، اما گاهی به خاطر فضایی که در برخی بخشها وجود دارد، قدرت جسارت در تصمیم گیری متفاوت از مدیران دولتی گرفته می شود.
شافعی گفت: با استفاده درست و به موقع از منابع کشور، امید به آینده و جسارت در تصمیم گیری می توان شرایط سخت فعلی را پشت سر گذاشت و بخش خصوصی نیز در این حوزه همیار بخش دولتی خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 189
رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه