صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518163 تاریخ : 1399/05/31-11:31:57
,17,
مشکل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود

آقای جعفر سرقینی

مشکل سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب حل می شود

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل سهمیه ها به ویژه سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب با استفاده از توانمندی تشکل تخصصی آن برطرف می شود.

به گزارش بانک و صنعت، جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت افزود: مشکل اختصاص سهمیه ها در سامانه بهین یاب، دردی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده ها صدق می کند، اما درباره ورق فولادی قبلاً صحبت هایی را با اتحادیه های لوله و پروفیل شده بود که اکنون این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.
وی با بیان این که این مشکل درخصوص پتروشیمی ها تا حدود زیادی برطرف شده است، گفت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین یاب کنترل می شود یعنی وقتی سهمیه را براساس بهین یاب تحویل می گیرند کنترل های لازم صورت می گیرد و سخت گیری بیشتر است.
سرپرست وزارت صمت افزود: می خواهیم درباره فولاد و به ویژه ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین یاب بیافتد، زیرا در مورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل های بعدی راحت تر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.
آقای سرقینی گفت: درخصوص ورق فولادی، هم خریداران بسیار زیاد و متنوع هستند و هم کنترل آن برای ما سخت است از این رو بنا داریم به موضوع سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، سامان بدهیم.
وی در پاسخ به پرسشی در این باره که چرا درباره محصولات آجیل و خشکبار که تولید داخل دارند، ثبت سفارش واردات صورت می گیرد؟ افزود: برنامه ما آن است که کالایی که تولید داخل دارد در اولویت ثبت سفارش و تأمین ارز نباشد.
سرپرست وزارت صمت گفت: محصولاتی مانند آجیل و خشکبار در فهرست دو و سه گروه های کالایی بوده، اما با مجوزی که از دستگاه های مربوط خواهیم گرفت در این فهرست ها تجدید نظر خواهیم کرد و کمترین ارز ممکن را برای واردات کالا هایی که مشابه داخل دارند اختصاص خواهیم داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران