صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519140 تاریخ : 1399/06/18-14:06:58
,17,
مشکلی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران:

مشکلی در تامین کالاهای اساسی وجود ندارد

عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: جلسات با ستاد تنظیم بازار نشان می دهد کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم و از نظر توزیع اقلام نیز به واسطه بهره مندی از شبکه توزیع مویرگی، نگرانی وجود ندارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اتاق اصناف ایران، محمود بنانژاد با اشاره به مشکلات ارزی به واسطه کاهش فروش نفت و اعمال تحریم ها، اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را در تامین کالاهای اساسی انجام داده و تا امروز با وجود همه مشکلات ناشی از تحریم و حمل و نقل، کمبودی در بازار وجود نداشته باشد و موارد معدود نیز با مدیریت به موقع رفع شده است.
وی با بیان اینکه برخی گرانی ها مربوط به افزایش هزینه های جاری در تامین کالا است که قیمت تمام شده را افزایش می دهد، تصریح کرد: با توجه به حضور و توسعه واحدهای صنفی-توزیعی به صورت مویرگی در سطح جامعه، مشکلی در توزیع نخواهیم داشت این در حالی است که در ماه های گذشته و در برخی از کشورهای پیشرفته خلاف این رویه شکل گرفته و خالی شدن قفسه های کالا در فروشگاه ها و درگیری مردم با یکدیگر نیز گزارش شده است.
به گفته وی، این کشورها در تولید مشکلی نداشتند اما در توزیع به واسطه هجوم مردم برای خرید با مشکلاتی مواجه شدند و نتوانستند نیاز مردم را تامین کنند اما در ایران با توجه به وجود فروشگاه های خرده فروشی در نقطه به نقطه کشور این مشکل پیش نیامده است.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه های دولت که در جلسات تنظیم بازار مطرح می شود، بعید است به کمبودی در کالاهای اساسی برخوریم اما امکان کمبود در اقلام لوکس وجود دارد.
وی با بیان اینکه در هرخانواده باید اقتصاد مقاومتی اجرایی شود، اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر این موضوع به معنای این است که با کمترین منابع موجود بتوانیم کشور را به بهترین نحو اداره کنیم.
بنانژاد گفت: البته مردم کشور ما هم می دانند که ما در جنگ اقتصادی و تحریم هستیم و این به معنای شرایط سخت است که نیاز به مدیریت عمومی دارد و خانواده ها و دولت هر کدام نقشی در مدیریت این شرایط دارند و باید با هم دلی و همکاری از این برهه عبور کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران