صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520862 تاریخ : 1399/07/15-14:37:40
,5,
مشترکان اطلاعات قبض برق را در هر جابجایی اصلاح کنند

مشترکان اطلاعات قبض برق را در هر جابجایی اصلاح کنند

شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق اعلام کرد: مشترکان شبکه برق کشور ضروری است در هر جابجایی منزل یا محل کار خود نسبت به اصلاح اطلاعات قبض برق با ارسال پیامکی شناسه قبض اقدام کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق (توانیر)، طرح ملی قبض سبز با هدف حذف قبض کاغذی و تسهیل در ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکان از سال 98 وارد مرحله اجرا شد و به این ترتیب شماره های تماس نزدیک به 36 میلیون مشترک (معادل 98 درصد مجموع مشترکان) جمع آوری شد تا در ارائه قبض پیامکی و ایجاد ارتباط دو سویه با مشترکان مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از مسایلی که در اجرای این طرح به مشترکان و نیز صنعت برق کمک موثری خواهد کرد آن است که مشترکان بدانند در صورت تغییر محل سکونت، اطلاعات اشتراک برق خود را به روز کنند.

مشترکان برق باید توجه داشته باشند که به منظور ارسال صحیح قبض الکترونیکی برق، در صورت تغییر محل کار یا سکونت، اطلاعات مربوط به اشتراک برق مورد استفاده خود را به شکل پیامکی، اصلاح کنند زیرا این اصلاح اطلاعات سبب خواهد شد مشترکان به موقع از هزینه برق خود مطلع شده و بتوانند پرداخت لازم را انجام دهند تا مشمول جریمه های ناشی از پرداخت نشدن قبض نشوند.

مشترکان در صورت تغییر در محل کار یا سکونت، باید با لغو شماره اشتراک قبلی و ثبت شماره اشتراک محل جدید، اطلاعات مربوط به قبض برق خود را به روز کنند.

براساس گزارش شرکت روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و به منظور تسهیل فرایند اصلاح اطلاعات فردی، مشترکان تهرانی می توانند با ارسال پیامک حاوی شناسه قبض برق به سرشماره 10001521، اطلاعات مربوط به اشتراک مورد استفاده خود را به روز کنند.

براین اساس، با اضافه کردن 2* به انتهای رقم شناسه قبض، ارسال اطلاعات مربوط به اشتراک مورد نظر برای آنان، لغو شده و در صورت اضافه کردن 1* به انتهای شناسه قبض، اشتراک مزبور به عنوان اشتراک جدید مورد استفاده، ثبت خواهد شد.

همچنین در صورت ارسال پیامک حاوی عدد صفر به همین سرشماره، مشخصات همه اشتراک های برق متصل به شماره تلفن ارسال کننده پیامک و در صورت ارسال علامت سوال، شرح توضیحات چگونگی دریافت خدمات، برای شخص، ارسال خواهد شد.

مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ می توانند با ارسال شناسه قبض خود به سرشماره 10001521، آخرین صورت حساب برق مصرفی خود را نیز مجدد دریافت کنند.

مشترکان تهرانی که اطلاعات مربوط به اشتراک برق ملک خود را در اختیار ندارند نیز کافی است تا با شناسایی کنتور برق مورد استفاده خود، مراجعه به درگاه اینترنتی شرکت توزیع برق تهران بزرگ به نشانی www.tbtb.ir بخش(خدمات صورت حساب قبض)، تنظیم شیوه جستجو بر اساس (شماره ساختمانی) و وارد کردن شماره بدنه ثبت شده بر روی بدنه کنتور ملک خود، قبض برق و همه اطلاعات مربوط به اشتراک ملک خود را مشاهده کنند.

ایجاد هاب متمرکز قبض سبز و بستر رویت و پرداخت صورتحساب های برق به صورت مجازی از مهم ترین اقدام های انجام شده در طرح ملی قبض سبز است.

روش های مشاهده و پرداخت غیرحضوری قبوض شامل استفاده از وب سایت شرکت های توزیع، اپلیکیشن های تلفن همراه، مشارکت 12 سامانه پرداخت الکترونیک(PSP)، سامانه تلفنی 1521، دستگاه های ATM بانک ها و POS فروشگاه ها و نیز دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی بوده است که همچنان در حال توسعه و ارتقای سطح خدمات هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 125
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران