از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514852 تاریخ : 1399/04/03-13:14:40
,17,4,
مشاور تجاری ترامپ: توافق تجاری با چین ادامه دارد

پیتر ناوارو اظهار نظر جنجالی خود را پس گرفت

مشاور تجاری ترامپ: توافق تجاری با چین ادامه دارد

پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید، که در اظهارنظری غافل گیرکننده گفته بود توافق تجاری با چین به پایان رسیده و باعث نوسانات شدید بازارها شده بود، حرف خود را پس گرفت.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از سی ان بی سی، پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید، که در اظهارنظری غافل گیرکننده گفته بود توافق تجاری با چین به پایان رسیده و باعث نوسانات شدید بازارها شده بود، حرف خود را پس گرفت و اعلام کرد این گفته ها بخشی بریده شده از اظهارنظر او بوده و توافق تجاری با چین ادامه دارد.

ناوارو در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: توافق تجاری با چین به پایان رسیده است. او علت این امر را به این مرتبط دانست که پکن خیلی دیر در مورد شیوع ویروس کرونا هشدار داده است.

بلافاصله بعد از انتشار این اخبار بازارها به هم ریخت و قیمت سهام و نفت خام سقوط کرد.

ناوارو کمی بعد بیانیه ای منتشر کرد و گفت که او در مورد عدم اعتماد به دولت چین صحبت کرده و بخشی از سخنان او ناشیانه از متن استخراج و منتشر شده است. او گفت که توافق تجاری پا بر جا می ماند.

البته نوسانات شدید بازارها و اضطراب سرمایه گذاران پس از آن آرام شد که ترامپ توییت کرد: توافق تجاری با چین کاملاً پابرجاست. او اضافه کرد: امیدوارم چین همچنان به شرایط توافق پایبند بماند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران