در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512160 تاریخ : 1399/02/14-16:37:31
,8,
مشارکت 108 کارگزاری و 10 تأمین سرمایه در پذیرش شرکت ها در بورس

مشارکت 108 کارگزاری و 10 تأمین سرمایه در پذیرش شرکت ها در بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد فراهم کردن زمینه پذیرش شرکت های خصوصی در بورس گفت: در این زمینه 108 کارگزاری و 10 شرکت تأمین سرمایه و نیز شرکت های مشاور سرمایه گذاری مجوز دار می توانند در حوزه پذیرش شرکت ها کمک کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، دکتر حسن قالیباف اصل امروز در نشست فرصت های سرمایه گذاری شرکت های خصوصی در بورس با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد فراهم شدن زمینه حضور شرکت های خصوصی در بورس گفت: این وظیفه ماست که پیگیری پذیرش شرکت های خصوصی در بورس را انجام دهیم. در این زمینه 108 کارگزاری بورسی مجوز مشاوره و پذیرش دارند. هم چنین 10 شرکت تأمین سرمایه و شرکت های مشاوره سرمایه گذاری در حوزه پذیرش سازمان بورس وجود دارند که می توانند به شرکت ها کمک کنند و راه حل های مختلف برای ورود شرکت های خصوصی به بورس و تبدیل به سهامی عام ارائه کنند.

وی ادامه داد: شرکت هایی که در تابلوی اوراق بهادار پذیرفته می شوند شرکت های ممتازی هستند البته امکان معامله در تابلوهای دیگر هم وجود دارد و در آینده نزدیک تابلوی جدیدی در بورس تعریف می کنیم. در بازار سرمایه شرکت های مختلفی وجود دارند. راه حل این است که شرکت های تکنولوژی محور بر روی دارایی های فکری خود سرمایه گذاری و قیمت گذاری کنند. به عنوان مثال شرکت آسان پرداخت که یک ماهه در بورس پذیرفته شد، چون شرکت های تکنولوژی محور در کارشان منظم هستند و صورت های مالی آنها شفاف است. امروزه ارزش بازار آسان پرداخت در بورس 8 هزار میلیارد تومان شده است.

دکتر قالیباف اصل افزود: گرچه بحران کرونا آمد و برخی شرکت ها در بورس منفی شدند اما آنهایی که در تکنولوژی و فناوری پرداخت فعال بودند، قیمت سهامشان رشد کرد، همان گونه که در آمریکا کل بازار بورس منفی بود اما سهام شرکت آمازون رشد کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به پذیرش شرکت ها در بورس نباید یک مرحله ای نگاه شود، بلکه این یک فرایند چند مرحله است. یک شرکت مشاوره ای می تواند زمینه پذیرش شرکت ها در بورس را فراهم کند. به عنوان مثال یک شرکت از طریق دو سه سهامدار عمده توانسته بود تعهدی از فروشنده بگیرد که این شرکت در بورس پذیرفته شود و با قیمت مورد نظر آنها سهام پذیرش شود.

وی ادامه داد: گرچه نمی توان پروژه های شرکت ها را به مردم فروخت، چون کسی که سهام می خرد، می خواهد در آخر سال سود سهام بگیرد، اما می توان با سهامداران عمده از گزینه های دیگر مانند پذیرش در بورس استفاده کرد.

دکتر قالیباف اصل این را هم گفت که شرکت ها قبل از اقدام به پذیرش در بورس باید کارهایی انجام دهند؛ از جمله این که امیدنامه شرکت و اطلاعات مالی خود را تهیه کنند و این وظیفه خود شرکت و مشاور سرمایه گذاری است که امیدنامه و اساسنامه را تهیه کند و اگر این موارد فراهم باشد، در هیأت پذیرش وقت زیادی نمی گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران