صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515273 تاریخ : 1399/04/12-14:47:23
,11,
مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند

وزیر راه:

مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می پردازند

وزیر راه گفت: مبلغ تسهیلات مستأجرانی که کدرهگیری دارند، در اختیارمالک خانه قرار می گیردومستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن رامی پردازد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفتگوی تلفنی با برنامه صبحگاهی شبکه دوسیما، گفت: اثاث کشی و جابه جایی وسایل یکی از عوامل مؤثر در گسترش بیماری کروناست، به همین دلیل ستاد ملی کرونا مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه قراردادها به مدت دوماه عیناً تمدید شود و پس از آن مصوبه جدیدی را داده است که قراردادها تمدید شود و حداکثر میزان افزایش اجاره بها در هر شهر را اعلام کرده است. این مصوبه برای مدیریت بازار و برای جلوگیری از افزایش قیمت های غیرمنطقی که بعضی ها خودسرانه اعمال کردند داده شده است. از همه دست اندرکاران در هر پست و مقامی درخواست دارم تا برای اجرای این مصوبه که آرامش بخش برای مردم است؛ اهتمام بورزند.

وزیر راه و شهرسازی درخصوص بسته حمایتی ادامه داد: تلاش شد تا که بخشی از تسهیلاتی که ستاد کرونا درنظر گرفت بود به مستاجرینی که در گروه های هدف قرار می گیرند و واحدهای مسکونی آنان مطابق الگوی طرح جامع مسکن است، ارائه شود.

وی افزود: این مبلغ به عنوان کمک به پول پیش (مبلغ ودیعه) آنان است که با هماهنگی بانک های عامل در اختیار مالک (موجر) قرار می گیرد و مستاجرین فقط کارمزد آن را پرداخت می کنند؛ اصل ودیعه نیز در زمان سررسید قرارداد به بانک مسترد می شود. مبلغ آن هنوز مشخص نشده است و بعد از پرداخت تسهیلات به مشاغل در مراحل بعد تسهیلات مستأجران پرداخت می شود.

اسلامی اظهارداشت: حداکثر افزایش اجاره بها در شهر تهران 25 درصد، در 7 کلانشهر 20 درصد و در سایر شهرها 15 درصد اعلام شده است. البته باید تمدید قراردادهای اجاره در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شود و کد رهگیری دریافت کنند؛ نکته مهم اینکه اگر مستأجر به تکالیف و تعهدات قانونی خود در برابر موجر عمل نکند، با حکم دادگاه، حکم تخلیه برایش صادر می شود و طی دوماه باید تخلیه کند و اگر مالک در این دوره نسبت به فروش خانه خود به صورت رسمی اقدام کند و معامله ثبت و کد رهگیری دریافت شده باشد، مستأجر ظرف دوماه باید خانه را تخلیه کند.

وزیر راه وشهرسازی با توضیح در خصوص صندوق پس انداز یکم تاکید کرد: بانک عامل حوزه مسکن در سه سال گذشته که صندوق پس انداز یکم فعال بوده حدود 160 هزار نفر را از این طریق خانه دار کرده و اکنون در طرح اقدام ملی مسکن کسانی که در سامانه ثبت نام کردند و همزمان در صندوق پس انداز یکم حساب دارند در اولویت واگذاری واحدهای مسکونی هستند.

وی گفت: وزارت راه وشهرسازی تکلیف خود را برای خانه دار کردن مردم با طرح اقدام ملی مسکن انجام می دهد، در حال حاضر به صورت گسترده از مردم ثبت نام و پروژه ها آغاز شده است. امیدوارم در بازه ای دوسالانه قشر کثیری از مردم واجد شرایط صاحب خانه شوند.

اسلامی اعلام کرد: معدل سنی ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن بعد از پالایش، 34 سال است. در حقیقت با این کار جامعه جوان صاحب خانه می شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران