صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521065 تاریخ : 1399/07/20-11:06:45
,11,
مسافرت ریلی در 6 ماه گذشته 80 درصد کاهش یافت

مدیرعامل راه آهن:

مسافرت ریلی در 6 ماه گذشته 80 درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از کاهش 80 درصدی مسافرت ریلی در 6 ماه نخست امسال خبر داد و گفت: میزان مسافرت های ریلی در این مدت نسبت به دوره مشابه سال گذشته به میزان 13 میلیون و 700 هزار نفر- سفر کاهش یافته است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید رسولی افزود: به دلیل غیر قابل پیش بینی بودن رفتار ویروس کرونا مشخص نیست ریزش مسافران ریلی تا کی و چه اندازه ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا برای راه آهن و شرکت های ریلی، سه اتفاق زیان ده رخ داد، اضافه کرد: نخست، استرداد بلیت های نوروزی بود که پیش از نوروز، پیش خرید شده بود اما با شیوع ویروس کرونا مردم از مسافرات منصرف شدند و بهای کامل بلیت های استردادی به مردم بازگردانده شد.

وی افزود: زیان دوم، کاهش شدید تقاضای سفر و به دنبال آن کاهش چشمگیر درآمد آنها و سوم تحمیل هزینه عملیات ضدعفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی بود که خوشبختانه راه آهن در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و مکرر مورد تشویق و نقدیر مراجع ذیربط قرار گرفته است.

رسولی گفت: بر این اساس، حدود یک میلیون و 200 هزار بلیت که قبل از اعلام شیوع ویروس کرونا توسط مسافرین خریداری شده بود، به ارزش تقریبی 107 میلیارد تومان توسط شرکت های ریلی بدون کسر جریمه کنسلی به مردم بازگردانده شد.

رسولی خبر داد که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 13 میلیون و 700 هزار نفر- سفر کاهش یافته است. بدین معنی که 13 میلیون بلیت کمتر خریداری شده است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این کاهش مسافر، منجر به کاهش درآمدی حدود یک هزار و 400 میلیارد تومانی راه آهن و شرکت های حمل و نقلی ریلی مسافری شده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن همچنین درباره آخرین وضعیت اختصاص وام کرونایی شرکت های حمل و نقلی گفت: 940 میلیارد تومان تسهیلات به بخش راه آهن اختصاص یافت و 62 شرکت برای دریافت این وام معرفی شدند که تاکنون هفت شرکت موفق به دریافت وام شدند.

وی گفت: از این 7 شرکت 2 شرکت حمل و نقلی بوده و 5 شرکت بعدی از شرکت های بخش خدمات مسافری هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران