جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522925 تاریخ : 1399/09/09-14:17:56
,10029,
مرگ ناشی از کرونا به کمتر از 400 نفر در روز رسید

اعلام جدیدترین وضعیت بیماری کرونا در کشور از زبان وزیر بهداشت؛

مرگ ناشی از کرونا به کمتر از 400 نفر در روز رسید

وزیر بهداشت گفت: از مردم تقاضا می کنیم کاهش آمار فوتی را به منزله عادی انگاری اوضاع تلقی نکنند. اگر باز هم با این دستاوردها به سمت این تفکر برویم که اوضاع به سمت عادی شدن می رود، ممکن است در دقیقه 90 از گوشه های زمین گل بخوریم.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وبدا، دکتر سعید نمکی، درخصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، عنوان کرد: امروز دومین روزی است که مرگ زیر 400 نفر ناشی از این بیماری را (بعد از حدود یکماه) در کشور تجربه می کنیم و تعداد مرگ ها به حدود 389 مرگ رسیده و این دستاورد بسیار ارزشمندی است.

وی گفت: به دنبال صبوری، همدلی و همراهی که بین مردم و مسئولان در همه دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد، بسیج، هلال احمر و سایر دستگاه ها و نهادها شکل گرفته و کمک هایی که وزارت کشور و فرماندهی عملیاتی قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده اند، امروز شاهد کاهش مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در کشور هستیم. اما، از مردم تقاضا می کنیم این کاهش آمار را به منزله عادی انگاری اوضاع تلقی نکنند.

دکتر نمکی تصریح کرد: این دستاورد مژده ای به مردم ایران است. این درحالی است که سازمان های علمی بین المللی برآورد کرده بودند که تعداد مرگ های ما در این ماه به حدود 800 تا هزار نفر می رسد. همانند این پیش بینی برای کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه شده بود که صحیح درآمد. در مجموع مولفه مشارکت مردم و دستگاه ها، هلال احمر، بیمارستان ها، بهیاران، بهورزان، کادر بهداشت و درمان در سطح درمانگاه های سرپایی، در این زمینه بسیار به ما کمک کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از مردم تقاضا می کنیم این آمار را به منزله عادی انگاری اوضاع تلقی نکنند. اگر باز هم با این دستاوردها به سمت این تفکر برویم که اوضاع به سمت عادی شدن می رود، باز هم همانند آنچه که در اردیبهشت ماه گفتم، ممکن است در دقیقه 90 از گوشه های زمین گل بخوریم.

وزیر بهداشت همچنین تاکید کرد: این ویروس، ویروس پیچیده ای است، دچار موتاسیون شده و شیوع آن بسیار بالاتر از ماه های قبل است. بنابراین، زحمات همکاران ما را به باد فراموشی نسپارید، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید تا بتوانیم در روزهای آینده خبرهای بهتری در این زمینه داشته باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 82
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران