در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520005 تاریخ : 1399/07/01-16:31:51
,13,
مرکز مدیریت جامع آبخیز، راهی برای توسعه کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

مرکز مدیریت جامع آبخیز، راهی برای توسعه کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی مهمترین راهکار برای توسعه پایدار بخش کشاورزی است.

به گزارش بانک و صنعت، کاظم خاوازی روز سه شنبه در مراسم امضا توافقنامه تاسیس مرکز بین المللی مدیریت جامع حوزه آبخیز و منابع زیستی در مناطق خشک و نیمه خشک در ایران که با حضور نماینده ایران در یونسکو و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، افزود: اکنون در کشور محققان و دانشمندان زیادی در حوزه آبخیزداری داریم که می توان از این ظرفیت ها بهره برد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در کشور پتانسیل های علمی بسیار بالایی وجود دارد، افزود: این ظرفیت ها می توانند مرکز بین المللی مدیریت حوزه آبخیز را به سمت رشد سوق دهند تا از مرحله مقدماتی بگذریم.

خاوازی با بیان اینکه دانش بومی حوزه آبخیز را در مناطق روستایی کشور داریم تصریح کرد: انتظار می رود با تلفیق دانش بومی و دانش جدید کمک زیادی به این مرکز بین الملی خواهد شد تا تبادل علمی بین ایران و کشورهای دیگر انجام گیرد.

وی گفت: سالهای اخیر باوجود بارندگی هایی که انجام شد، توانستیم با اقدام های زیربنایی در حوزه آبخیزداری، مانع از بروز سیل در بسیاری از مناطق کشور شویم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره ترویج فرهنگ آبخیزداری به کشورهای همسایه گفت: این مرکز بین المللی می تواند فرهنگ آبخیزداری را به کشورهای همسایه اشاعه دهد که امیدواریم که این کار استمرار یابد.

خاوازی برای تحقق اهداف این مرکز از تمامی زیرمجموعه های بخش کشاورزی خواست تا به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی در این امر مهم یاری دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران