تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515982 تاریخ : 1399/04/24-18:00:30
,10027,
مردم به رسانه های جیبی خود اعتماد دارند

دکتر غلامرضا سلیمانی:

مردم به رسانه های جیبی خود اعتماد دارند

نیاز اصلی کشور، دستیابی به اطلاعات آزاد، شفاف و بی واسطه است که می تواند آرامش و اطمینان را در جامعه نهادینه کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی در بازدید از موسسه رسانه ای دنیای اقتصاد با اعلام این مطلب افزود: به نسبت تغییر رویکرد اطلاع رسانی ابزار رسانه نیز تغییر کرده و مردم برای دریافت اخبار از مبادی رسمی، منتظر نمی مانند و از رسانه های جیبی خود بهره می گیرند.
رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این مطلب که رشد صنعت بیمه با شاخص اطلاع رسانی ارتباط معناداری دارد، تصریح کرد: همانگونه که دقت در انتشار اخبار صحیح می تواند بنگاه ها را از آسیب مصون نگاه دارد به همان میزان نشر اطلاعات غلط می تواند به ارکان یک صنعت لطمه وارد کند.
دکتر سلیمانی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه بر لزوم فراگیری خدمات محصولات بیمه ای در کشور تاکید کرد و گفت: صنعت بیمه در بخش عرضه محصولات محدودیتی ندارد و در صورت وجود تقاضا شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه خواهیم بود.
وی افزایش تقاضا برای خرید بیمه نامه ها را در گرو فعالیت های رسانه ای و تبلیغی صنعت بیمه دانست و نسبت به ضرورت آموزش خبرنگاران خبره در این حوزه تاکید کرد.
رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود اقتدار نظام بیمه ای را مقدمه ای برای صرفه جویی ملی ارزیابی کرد و گفت: عملکرد صنعت بیمه در روزهای تحریم و استفاده از روش های مهار آسیب های تحریمی توسط این صنعت به نوعی ضمانت بنگاه داری و بخش های تولیدی و تجاری کشور به شمار می رود.
وی رشته بیمه های زندگی را در دو بخش سرمایه گذاری و خدمات درمان، قابل تامل توصیف کرد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود 65 درصد از مردم در کشورهای پیشرفته از مزیت بیمه های زندگی برخوردارند و متاسفانه این عدد در کشور ما چندان قابل توجه نیست.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان با ابراز قدردانی از فعالیت های مجموعه دنیای اقتصاد برای معرفی صنعت بیمه و ظرفیت ها و قابلیت های آن، ادامه و ارتقای این روند را خواستار شد.
شایان ذکر است در پایان این بازدید دکتر غلامرضا سلیمانی در یک گفت وگوی اختصاصی در خصوص پیشگیری از اثرات تحریم ظالمانه آمریکا، مساله شیوع کرونا و ایفای مسئولیت های اجتماعی صنعت بیمه و همچنین مساله بخشودگی جرایم بیمه ای به طرح دیدگاه های خود پرداخت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران