در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516117 تاریخ : 1399/04/26-16:48:48
,5,20,
مردم با فرهنگ با صرفه جویی در مصرف آب و برق ما را یاری کنند

رئیس جمهور در مراسم بهره برداری رسمی از پروژه های ملی صنعت آب و برق استان هرمزگان:

مردم با فرهنگ با صرفه جویی در مصرف آب و برق ما را یاری کنند

رئیس جمهور در چهاردهمین هفته از افتتاح پروژه های مهم ملی در حوزه های مختلف با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید»، تاکید کرد که افتتاح این پروژه های مهم در سراسر کشور و مهم تر از همه طراحی و اجرای آنها به دست دانشمندان و متخصصان ایرانی، افتخاری بزرگ برای همه ایرانیان است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه ضمن دستور آغاز بهره برداری رسمی از پروژه های ملی حوزه آب و برق استان هرمزگان، اظهار داشت: با وجود همه تحریم ها و فشارهای دشمنان، هم اکنون حدود 90 درصد امور طراحی و اجرای پروژه های مهم صنعت پیچیده برق به وسیله متخصصان توانمند ایرانی انجام می گیرد که باید به سمت خودکفایی کامل در این صنعت پیش برویم.
رئیس جمهور با قدردانی از همه دست اندرکاران وزارت نیرو، سرمایه گذاران و کارآفرینان در بخش خصوصی و شرکت های وابسته به دولت، عمومی غیردولتی، کارگران، مهندسان، طراحان و همه آنانی که در عرصه خودکفایی کشور می کوشند، گفت: امروز با تلاش این عزیزان در بخش های مختلف کشور از جمله در بخش های تصفیه آب و رساندن آب به روستاها، بخش فاضلاب، نیروگاه ها و آب شیرین کن ها، کارِ عظیم و بزرگی انجام گرفته است.
دکتر روحانی اظهار داشت: در ابتدای انقلاب اسلامی تنها 74 درصد جمعیت شهرها از آب بهداشتی برخوردار بودند که این رقم اکنون به 99.9 درصد رسیده و در حوزه تصفیه خانه ها نیز از 27 مورد با محاسبه اقداماتی که تا پایان امسال می شود، به 167 تصفیه خانه خواهیم رسید که این رقم یک افزایش شش برابری را نشان می دهد.
رئیس جمهور به توسعه بخش ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در کشور اشاره کرد و گفت: در آغاز انقلاب اسلامی فقط 4 تصفیه خانه فاضلاب در کشور بود که این رقم با یک افزایش 63 برابری، تا پایان امسال به 255 تصفیه خانه فاضلاب خواهد رسید.
دکتر روحانی افزود: آنهایی که می گویند انقلاب چه کار کرده، انقلاب اسلامی فقط در بخش تصفیه فاضلاب نسبت به قبل از انقلاب 63 برابر تلاش کرده و ما دست همه مهندسان و کارگران را می بوسیم.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت بهره گیری بهینه از همه منابع آبی کشور از جمله آب دریاها گفت: امروز حدود 26 میلیارد متر مکعب آب دریاها بدون نمک زدایی در اختیار استان های ساحلی قرار می گیرد و همزمان برای استان های ساحلی بیش از 4.4 میلیارد مترمکعب آب نیز جهت شیرین سازی در نظر گرفته شده که با فرایند شیرین سازی این رقم به 1.4 میلیارد متر مکعب می رسد.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه باید از آب دریا در چارچوب محیط زیست استفاده کنیم، افزود: برای تامین آب مورد نیاز استان های غیرساحلی همانند خراسان جنوبی، کرمان، یزد، سمنان و حتی خراسان رضوی هم 3.7 میلیارد مترمکعب آب در نظر گرفته شده که این رقم هم بعد از فرایند شیرین سازی به 1.3 میلیارد متر مکعب خواهد رسید.
رئیس جمهور سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه شیرین سازی و انتقال آب دریاها به بخش های مورد نیاز در کشور را ضروری خواند و گفت که با این اقدام سرمایه گذاران به اصل سرمایه خود و سود حاصل از آن دست خواهند یافت.
دکتر روحانی اظهارداشت: هم اکنون 61 آب شیرین کن در کشور فعال است که 36 مورد آن در استان هرمزگان است و در این میان 9 مورد از 24 آب شیرین کن در حال تاسیس نیز به این استان اختصاص دارد.
رئیس جمهور با اشاره به اهمیت نقش آب و برق در توسعه و عمران کشور گفت: به این ترتیب در مجموع بزودی 85 آب شیرین کن در کشور فعال خواهد بود که 54 مورد آن در دولت تدبیر و امید به ثمر نشسته یعنی از 485 هزار متر مکعب آبی که از آب شیرین کن ها تا پایان سال به دست خواهد آمد، 330 هزار مترمکعب آن، به دولت یازدهم و دوازدهم مربوط می شود.
دکتر روحانی همچنین با بیان اینکه مردم با فرهنگ با صرفه جویی در مصرف آب و برق ما را یاری کنند، گفت: در این شرایط خاصی که با شیوع بیماری کرونا ایجاد شده، تامین آب و برق اهمیت بیشتری یافته است و مردم با فرهنگ بلند خود لازم است با مصرف بهینه، وزارت نیرو را در این عرصه یاری و کمک کنند.
رئیس جمهور همچنین رساندن آب به منطقه محروم بشاگرد را خبری خوب برای همگان دانست.
در این مراسم، واحد شماره یک نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ظرفیت 175 مگاوات، سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن) بندرعباس، طرح آبرسانی به شهرستان بشاگرد، 14 پروژه انتقال و توزیع نیروی برق در سطح استان هرمزگان و 2 طرح تامین آب کشاورزی و شهرک صنعتی در شهرستان میناب، با دستور رئیس جمهور در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.
اجرای این پروژه ها با سرمایه گذاری 2 هزار و 667 میلیارد تومان انجام شده و زمینه اشتغال 5 هزار نفر را فراهم کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 161
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران