از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 351241 تاریخ : 1397/04/03-20:31:33
,16,
مراسم روز جهانی هیدروگرافی، 5 تیرماه برگزار می شود

مراسم روز جهانی هیدروگرافی، 5 تیرماه برگزار می شود

مراسم روز جهانی هیدروگرافی، 5 تیرماه به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور مسئولان، مدیران، کارشناسان و دست اندرکاران هیدروگرافی کشور در هتل همای تهران برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2005 میلادی، طی قطعنامه ای در ارتباط با اقیانوس‌ها و حقوق دریاها، به کلیه کشورها توصیه کرده تا به منظور ارتقاء ایمنی دریانوردی به ویژه در مناطقی که ناوبری بین المللی در آنها انجام می گیرد و یا بنادر و مناطق دریایی آسیب پذیر یا حفاظت شده، با سازمان بین المللی هیدروگرافی همکاری کنند.

معاونت امور دریایی عنوان کرده است در این قطعنامه از پذیرش روز جهانی هیدروگرافی توسط سازمان بین المللی هیدروگرافی با هدف معرفی شایسته فعالیت های این سازمان در تمامی سطوح و افزایش پوشش اطلاعات هیدروگرافی در سطح جهان  استقبال شده است. بر این اساس، با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای افزایش آگاهی همگانی در خصوص نقش مهمی که هیدروگرافی در زندگی هر فرد ایفا می کند، روز جهانی هیدروگرافی نامیده شد و به همین منظور هر ساله مراسمی برای بزرگداشت این روز توسط سازمان بین المللی هیدروگرافی و کشورهای عضو این سازمان برگزار می گردد.

سازمان بین‌المللی هیدروگرافی (IHO) بر این باور است که هیدروگرافی اساس توانمندی تمامی فعالیت های بشر در سطح، زیر سطح و یا بستر دریا است. از این رو هیدروگرافی یک عامل غیر قابل انکار در پایش و نظارت، مدیریت و حاکمیت شایسته و مناسب دریاها و آبراه ها می باشد.

شعار روز جهانی هیدروگرافی در سال 2018 میلادی، "ژرفاسنجی- اساس پایداری دریاها، اقیانوس ها و آبراه ها" است.

این شعار همچنین با توجه به اینکه فعالیتها هیدروگرافی می‌تواند حجم وسیعی از موضوعات مرتبط با حفاظت از محیط زیست دریایی، مدیریت مناطق ساحلی، زیرساختهای مکانی دریایی، دفاع، اکتشاف منابع و سایر اجزاء اقتصادی را در بر گیرد، تلاش دارد کلیه ذینفعان درگیر در امر هیدروگرافی را بیش از پیش به اهمیت فعالیت های خویش واقف نموده و فعالیتهای ایشان را پررنگ و برجسته نماید.

نکته حائز اهمیت در این ارتباط این است که بدانیم در حال حاضر تنها عمق 10 درصد از مجموع دریاها، اقیانوسها و آبراهه‌های جهان به صورت مستقیم اندازه‌گیری شده است و آمار و ارقام سازمان بین المللی هیدروگرافی حاکی از آن است که حداقل 50 درصد آبهای سواحل جهان یا مورد عمق سنجی قرار نگرفته اند و یا به طور ناقص آبنگاری شده اند.

با توجه به اینکه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان رئیس کمیته ملی هیدروگرافی عهده دار پیگیری مسئولیت های مرتبط با آن سازمان  بین المللی هیدروگرافی می باشد مقرر است مراسم گرامیداشت روز جهانی هیدروگرافی در تاریخ 5 تیرماه سال 1397 به میزبانی این سازمان و  با حضور میهمانان خارجی از سازمان بین المللی هیدروگرافی و پریمار نروژ، اعضاء کمیته ملی هیدروگرافی، مسئولین، مدیران، کارشناسان و دست اندرکاران هیدروگرافی کشور در هتل همای تهران برگزار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران