از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516556 تاریخ : 1399/05/02-14:48:21
,4,16,
مراسم اعطای جایزه نوبل لغو شد

به علت شیوع ویروس کرونا؛

مراسم اعطای جایزه نوبل لغو شد

بنیاد نوبل که برگزاری مراسم سالانه اعطای جایزه نوبل را مدیریت می کند، روز گذشته از لغو برگزاری این مراسم در دسامبر سال جاری میلادی به علت شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از فیز، البته لغو برگزاری مراسم حضوری اعطای جایزه نوبل به معنای عدم اعطای جایزه مذکور به برگزیدگان نیست و بنیاد نوبل تصریح کرده که امسال این کار به شیوه هایی جدید انجام می شود.

این اولین بار از سال 1956 بدین سو است که مراسم حضوری اعطای جایزه نوبل لغو شده و برگزار نمی شود. در آن سال این مراسم حضوری لغو شد تا نیازی به دعوت از سفیر شوروی به مراسم نباشد. در سال 1956 شوروی به علت مقابله با انقلاب مجارستان مورد انتقادهای شدید قرار گرفته بود. در بخشی از بیانیه بنیاد نوبل در این زمینه آمده است: امسال سال خاصی است و همگان باید با فداکاری خود را به طور کامل با شرایط جدید منطبق سازند.

برندگان جایزه نوبل معمولاً در رشته های فیزیک، پزشکی، شیمی، ادبیات، صلح و اقتصاد از 5 تا 12 ماه اکتبر معرفی شده و سپس مراسم اعطای جایزه به افراد برگزیده در رشته های مختلف علمی در هفته نوبل در ماه دسامبر در استکهلم پایتخت سوئد برگزار می شود.

تعداد حضار این مراسم معمولاً به 1300 نفر بالغ می شود و بدیهی است که در شرایط شیوع ویروس کرونا گردهمایی این چنینی بسیار خطرناک بوده و می تواند منجر به بیمار شدن صدها نفر شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران