سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 265583 تاریخ : 1395/11/08-12:16:57
,10030,
مراجعه 1090 کارگر پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری

مراجعه 1090 کارگر پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت:یک مقام مسئول از مراجعه 1090 نفر برای دریافت بیمه بیکاری ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: کارگران فاقد سابقه بیمه نیز، به مدت چهار ماه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، حاتم شاه‌کرمی درباره آخرین وضعیت برقراری بیمه بیکاری کارگران بیکارشده ساختمان پلاسکو تهران، گفت: طی چند روز گذشته با هماهنگی شعبه 266 تأمین اجتماعی، در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران واقع در خیابان 30تیر تقاطع سرهنگ سخایی، از کارگران بیکار شده این ساختمان تجاری، ثبت‌نام به عمل می‌آید.

وی با یادآوری اینکه 7 ایستگاه تقاضای بیمه بیکاری در این محل تشکیل شده است، افزود: تاکنون حدود 1090 نفر برای دریافت بیمه بیکاری به این محل مراجعه کردند و از آنها ثبت‌نام به عمل آمده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: خوشبختانه حدود 700 نفر از این تعداد، دارای سابقه بیمه هستند و از نظر برقراری بیمه بیکاری مشکلی وجود ندارد. این افراد برای افتتاح حساب، به تأمین اجتماعی معرفی شده و تاکنون برای تعداد زیادی از این 700 نفر حساب بانکی افتتاح شده است.

شاه‌کرمی تصریح کرد: حدود 252 نفر از مراجعه‌کنندگان فاقد بیمه و حدود 140 نفر نیز دارای بیمه‌های اختیاری بوده‌اند که این افراد نیز، تحت پوشش بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت، اما در خصوص مراجعینی که فاقد بیمه بیکاری هستند، باید بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و با هماهنگی کارفرمایان این کارگران، صحت گفتار آنها نیز محرز شود.

وی درباره زمان مقرری بیمه بیکاری این افراد نیز گفت: طبق مصوبه هیأت دولت، کارگران ساختمان پلاسکو که فاقد بیمه بودند، چهار ماه بیمه بیکاری دریافت می‌کنند و سایر مراجعه‌کنندگان نیز به تناسب میزان پرداختی و سابقه بیمه آنها، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه ساختمان فروشگاه قدس در مولوی به عنوان محل جدید جایگزین ساختمان پلاسکو در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا چهار ماه آینده کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو در محل جدید مشغول فعالیت شوند.

شاه‌کرمی تصریح کرد: شهرک پوشاک در قرچک نیز برای واحدهای تولیدی این ساختمان در نظر گرفته شده است؛ هر چند طبق گفته هیأت مدیره ساختمان پلاسکو، عمده فعالان این ساختمان، خرده‌فروش و بنکدار بودند و تعداد کمی از آنها تولیدی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان می‌توانند از ساعت 8 صبح تا 18 به محل تعیین شده برای دریافت بیمه بیکاری ساختمان پلاسکو مراجعه کنند، گفت: شماره تلفن‌های (66749758 و 66749759) آماده پاسخگویی به سؤالات متقاضیان خواهند بود.

 


ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 210
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه