سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351501 تاریخ : 1397/04/07-12:02:30
,17,11,4,
مذاکره ای تی آر با آمریکا برای تحویل 4 ای تی آر به ایران ایر

مدیرعامل شرکت ای‌تی‌آر:

مذاکره ای تی آر با آمریکا برای تحویل 4 ای تی آر به ایران ایر

مدیرعامل ای‌تی آر از مذاکره این شرکت با آمریکا برای تحویل 4 فروند هواپیمای ای تی آر 72-600 تکمیل شده در خط مونتاژ به هواپیمایی جمهوری اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از لاتریبون فرانسه، کریستن شرر گفت: به علت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بالا رفتن نرخ دلار و احتمال برنده نشدن سفارش مهمی در 2018، این شرکت خود را آماده سالی بسیار ضعیف‌تر از 2017 می‌کند.

مدیرعامل شرکت ایتالیایی - فرانسوی هواپیماسازی ای تی آر افزود: بسیاری از مشتریان ما به علت افزایش نرخ دلار در برابر ارز آنها، دچار مشکل شده‌اند. نوسانات قیمت بسیار زیاد هستند، در نتیجه توانایی مشتریان ما برای فاینانس هواپیمایی که سفارش داده‌اند ضعیف شده است. مهم‌تر از همه وضعیت ایران است که تاثیری بسیار منفی و زیادی بر ای‌تی‌آر گذاشته است.

ایران ریسک ای تی آر را افزایش داد

وی افزود: از 80 هواپیمایی که ما فکر می‌کردیم در سال 2018 تحویل می‌دهیم، 12 فروند به ایران تعلق داشت که تعداد بالایی است. به ویژه وقتی تحویل این 12 هواپیما با ریسک بالایی مواجه هستند. ایرانی‌ها هواپیماهایی سفارش دادند که به‌طور ویژه برای آنها درست شوند چراکه آنها بیشتر در بالای مناطق کوهستانی فعالیت می‌کنند. آنها از ما خواستند که برای همه مسافران در شرایط افت فشار کابین، سیستم تامین اکسیژن وجود داشته باشد. این چیزی نیست که در یک هواپیمای منطقه‌ای الزامی باشد. ما مجبور شدیم این هواپیماها را اصلاح کنیم که آنها را نسبت به مدل‌های ای‌تی‌آر استاندارد، ویژه می‌کند. با اوضاع ژئوپولیتیکی پیش آمده پیرامون ایران ریسک تامین مالی ای‌تی‌آر بالا رفته است.

وضعیت 12 ای تی آر باقی مانده هما در کارخانه ای تی آر

کریستن شرر با بیان اینکه از 20 هواپیمای سفارش داده شده ایران تا به حال 8 فروند آن را تحویل داده‌ایم گفت: ما در حال حاضر 12 هواپیما را در فرایند تولید داریم که 2 فروند از آنها تکمیل شده‌اند. همچنین 6 فروند از هواپیماها روی خط مونتاژ هستند و ساخت چهار فروند آخر شروع شده و مشغول سفارشی‌سازی آنها هستیم.

مذاکره ای تی آر با آمریکا برای تحویل 4 ای تی آر به ایران ایر

مدیرعامل ای تی آر ادامه داد: ایرانی‌ها می‌خواهند هواپیماهای خود را تحویل بگیرند اما ای‌تی‌آر هیچ ریسکی را در تقابل با مقامات آمریکایی نخواهد پذیرفت و خود را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار نمی‌دهد. البته ما در حال مذاکره با مقامات آمریکایی هستیم تا بتوانیم 2 فروند هواپیمای تکمیل شده و 2 فروند دیگری که در انتهای خط تولید قرار دارند را به ایران تحویل دهیم.

مجوز قبلی اوفک باطل شد

وی با بیان اینکه عملی شدن این برنامه، نیازمند درخواست مجوز جدید از آمریکا است، اظهار داشت: در حال حاضر مجوز قبلی اوفک لغو شده است. ضمن اینکه که دو هواپیمای تکمیل شده از لحاظ فنی توسط ایرانیان مورد قبول واقع شده‌، اما نمی‌توان آنها را تحویل داد که درنتیجه هدف گذاری ای تی آر برای تحویل هواپیما به مشتری هایش در سال 2018 با آسیب مواجه خواهد شد.

مهلت 3 ماهه ترامپ برای تحویل سفارشات به ایران کوتاه است

مدیرعامل ای‌تی‌آر گفت: من کاملا مطمئن نیستم که شرکت ما بتواند از دولت آمریکا معافیت دریافت کند. آمریکایی‌ها یک دوره 3 ماهه را فرصت داده‌اند تا شرکت‌ها بتوانند محصولاتی را که در لحظه اعلام تحریم‌ها توسط دونالد ترامپ در دست ساخت داشتند به ایران تحویل دهند. به علاوه مقامات آمریکایی گفته‌اند که درخواست‌های ما برای مجوزهای جدید را بررسی خواهند کرد. همچنین باید در نظر داشت که برای صنعت هوایی، دوره 3 ماهه باز بسیار کوتاهی است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 225
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه