در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520244 تاریخ : 1399/07/06-15:46:26
,25,
مدیریت پروژه با هدف شفافیت و کنترل هزینه در دستور کار ایمیدرو

غریب پور در مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو تاکید کرد:

مدیریت پروژه با هدف شفافیت و کنترل هزینه در دستور کار ایمیدرو

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو به زودی با همکاری دانشگاه امیرکبیر، سیستم مدیریت پروژه را پیاده سازی می کند و هدف از این اقدام، شفاف سازی است.

به گزارش بانک و صنعت، غریب پور در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه ایمیدرو که با حضور اعضا، بازرس و حسابرس قانونی برگزار شد، تصریح کرد: با انجمن مدیریت پروژه در حال استقرار مدیریت پروژه در ایمیدرو هستیم که هدف آن ایجاد شفافیت، کنترل هزینه، کنترل پروژه، شفافیت امور بین کارفرما و پیمانکار و کنترل پیشرفت فیزیکی پروژه ها است.

وی افزود: به نظر می رسد با استقرار چنین سیستمی در سایر حوزه ها و دستگاه های دولتی، بسیاری از مشکلات مربوط به هزینه کرد، کنترل هزینه ها و پیشرفت طرح ها برطرف می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به تحقیقات اخیری که درباره جایگاه سازمان های توسعه ای جهان انجام شده اشاره کرد و افزود: نتیجه تحقیقاتی که به تازگی از سوی دانشگاه امیر کبیر (به سرپرستی دکتر کاوه محمد سیروس استادیار دانشکده مهندسی) انجام شده نشان می دهد حتی کشورهای توسعه یافته دارای سازمان های توسعه ای هستند.

به گفته وی ژاپن، ایتالیا و نیز ایرلند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و مالزی به رغم اینکه از سیستم سرمایه داری برای هدایت کشورهای خود بهره می برند، از سازمان های توسعه ای دولتی برخوردارند.

مدل توسعه حوزه های جدید

غریب پور گفت: سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی (گوهرسنگ ها) و نیز سنگ های تزیینی حوزه های جدیدی است که ایمیدرو در حال توسعه آن ها است.

وی تاکید کرد: بر اساس مدل توسعه ای ایمیدرو، بخش خصوصی تمامی مراحل اجرا را برعهده دارد و این سازمان تنها به ارایه کمک های در حوزه های آموزشی، پژوهشی و تحلیل داده ها می پردازد.

به گفته غریب پور، ایجاد 500 هزار شغل در گوهر سنگ ها طی 5-6 سال آینده پیش بینی شده است.

وی یادآور شد: 160 نفر در حوزه گوهر سنگ ها در فردوس آموزش دیده اند که همگی اکنون مشغول به کارند.

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین گفت: فعال سازی معادن سنگ تزیینی غیرفعال نیز جزو برنامه های ایمیدرو است که از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حال اجرا است.

غریب پور درباره مهیا شدن زمینه پشتیبانی بیشتر از معادن کوچک گفت: سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی سال قبل با مصوبات مجمع به 350 میلیارد تومان رسید و امسال به 500میلیارد تومان می رسد.

وی ادامه داد: در گام بعد افزایش سرمایه، به هزار میلیارد تومان افزایش می یابد که بدین ترتیب صندوق بیمه می تواند به ترتیب تا 3 هزار میلیارد و 7 هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بنگاه های کوچک معدنی ارایه دهد.

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایجاد کنسرسیوم اکتشاف با راهبری ایمیدرو انجام شد به طوری بدون هزینه دولت، بنگاه های بزرگ اقدام به سرمایه گذاری در این حوزه کنند.

به گفته وی، ایمیدرو در راستای راهبری و نیز با استفاده تجربه سال های اخیر، در برخی واحدها به جای واگذاری سهام، اقدام به «واگذاری مدیریت» کرده که نتایج ارزنده ای در پی داشته است.

وی افزود: ایمیدرو سال گذشته 4400 میلیارد تومان از بدهی سال های پیش از آن را به خزانه پرداخت کرد این در حالی است که مبالغ حاصل از خصوصی سازی به ایمیدرو بازنگشته است.

دو اقدام مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی

غریب پور به دو اقدام مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی اشاره کرد و گفت: راه اندازی پایلوت استحصال عناصر نادر و همچنین ایجاد واحدهای فرآوری سیار (موبایل) در معادن کوچک، دو اقدام قابل توجه این مرکز است.

افزایش اعتبارات زیربناها

وی همچنین درباره بخش زیربناها با ابراز تشکر از افزایش اعتبارات این بخش از سوی سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: ایمیدرو از سال گذشته اعتبارات بخش زیربناهای معادن را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

غریب پور تصریح کرد: این سازمان با مشارکت سرمایه گذاران خصوصی در حال توسعه زیربناها در خطوط جاده ای و آهن در سنگان است.

وی درباره حقوق دولتی گفت: این سازمان توسعه پیگیر توسعه بخش معدن است از این رو پیشنهاد می کند که در شرایط حاضر موضوع افزایش حقوق دولتی معادن با احتیاط بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

غریب پور به طرح فعال سازی معادن کوچک اشاره کرد و گفت: سال گذشته 146 معدن احیا شد و امسال برنامه احیای 200 معدن را پیش رو داریم.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه گفت: سال گذشته به رغم اینکه شاهد افزایش تولید شدیم اما حوادث رشد ناچیزی داشته است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در حال انجام اقداماتی برای تثبیت جایگاه شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس هستیم.

به گفته وی، تشکیل صندوق های بازارگردان برای حمایت از بازار بورس، انجام شده است.

40میلیون یورو قرارداد شرکت ها با هپکو

غریب پور درباره همکاری با شرکت هپکو، اعلام کرد: شرکت های معدنی با راهبری ایمیدرو بیش از 40 میلیون یورو قرارداد با هپکو منعقد کرده اند.

وی افزود: ساخت دستگاه های معدنکاری توسط هپکو طی همکاری با شرکت های معدنی در دستور کار است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران