بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519476 تاریخ : 1399/06/24-16:14:52
,8,
مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری خبر داد

مدیریت غیرمستقیم سهام سهامداران عدالت فوت شده

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: وراث آن دسته از سهامداران عدالتی که فوت کرده اند، عملا سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیر مستقیم هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، محمدجواد فرهانیان درباره آخرین اقدامات واگذاری سهام عدالت اموات گفت: بخشی از اقدامات، فراهم شدن زیرساخت ها برای واگذاری الکترونیک این سهام به وراث است و بخشی دیگر، پیوستن دو سازمان، دستگاه قوه قضاییه و شرکت سپرده گذاری مرکزی به همدیگر است.

وی با بیان اینکه عمده اقدامات زیرساختی، انجام شده اما پیوستن دو دستگاه به یکدیگر، زمان بر است، گفت: نمی خواهیم مردم را در وضعیت اضطرار قرار دهیم و پیشنهاد ما به همه مردم این است تا فراهم شدن زیرساخت ها، اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری گفت: طبق مصوبات، مالیات سهام عدالت وراث هم بخشیده شده است.

فرهانیان درباره زمان انتقال سهام عدالت اموات به وراث افزود: این موضوع بستگی به آماده بودن دو دستگاه دارد البته شرکت سپرده گذاری مرکزی، کارهای زیادی در این زمینه انجام داده است.

وی گفت: وراث سهام عدالت اموات، عملاً سهام داران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیر مستقیم هستند چراکه کسی روش مدیریت سهام را برای آن ها انتخاب نکرده است؛ بنابراین کسی بازنده نیست.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری تاکید کرد: نمی توانیم قولی بدهیم، اما شاید برای این دسته از افراد، روش جدیدی انتخاب شود تا بتوانند سهام به ارث رسیده را مدیریت کنند، اما در حال حاضر برداشت ما این است که همه کسانی که میراث دار سهام عدالت متوفیان هستند روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

فرهانیان با بیان اینکه در 10 سال گذشته حدود دو میلیون و 500 هزار نفر از سهام داران عدالت فوت شده اند، گفت: عمده متوفیان سهام عدالت از استان تهران هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران