در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519029 تاریخ : 1399/06/16-17:11:24
,11,
مدیرکل بنادر سیستان وبلوچستان خبر داد

مدیرکل بنادر سیستان وبلوچستان خبر داد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی از بندر چابهار از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 95 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازپایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در جریان بازدید ابراهیم ویسی مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان از طرح توسعه بندر «شهید بهشتی» چابهار با تشریح اقدامات انجام شده و با یادآوری ظرفیت های بندر چابهار، اظهار داشت: با ارائه تخفیفات ویژه در این بندر استراتژیک و مدرن، شرایط بی نظیری پیشِ روی صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف قرار گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی خطوط لاینر کشتیرانی و تردد منظم آن در مسیر بندر چابهار، افزود: این مهم سبب ترغیب تجار و صاحبان کالا به ویژه بخش خصوصی افغانستان و هند برای صادرات و ترانزیت از طریق این بندر شده است.

وی با ابراز ارائه تخفیفات متقابل 40 درصدی برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی و افزایش رضایتمندی و استقبال آنها برای بهره مندی از ظرفیت های دروازه ملل، ادامه داد: تحقق صادرات کالاهای یخچالی، کاهش هزینه حمل دریایی و کانتینری و کاهش هزینه تمام شده جابه جایی کالا از دیگر مزایای راه اندازی این خطوط است.

آقایی بیان کرد: به واسطه اقدامات انجام شده و تجهیزات و زیرساخت های بی نظیر در بندر چابهار، صادرات کالاهای غیرنفتی از این بندر از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 95 درصد رشد داشته است. رشد 100 درصدی صادرات کالاهای کانتینری و یخچالی در سال گذشته و تداوم آن در سال جاری، ورود هشت کشتی ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان طی پنج ماه گذشته، صادرات چهار کشتی صرفاً ترانزیتی افغانستان از طریق بندر چابهار در راستای توافقنامه سه جانبه هند، ایران و افغانستان از دیگر اتفاقات خوبی است که در این بندر بزرگ اقیانوسی شاهد آن هستیم.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تمامی فرایند برگزاری مناقصات بندر چابهار از طریق سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) انجام می شود که این امر منجر به ابلاغ 18 فقره قرارداد در فضای رقابتی شفاف شده است.

ابراهیم ویسی، مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: به طور قطع دیدن اقدامات انجام شده از نزدیک و بازدید از ظرفیت های ایجادشده، باعث درک بهتر از نحوه انجام امور و رسیدگی بهتر به آن می شود.

وی با تقدیر از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در راستای توسعه زیرساخت ها و رونق تجارت، تصریح کرد: مجموع این اقدامات و ثمراتی که به همراه داشته، نتیجه کار گروهی است که در این راستا بازرسی های بِروز، زمینه ساز پیگیری و پاسخگویی بهتر به نیازمندی های دستگاه های نظارتی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران