صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521047 تاریخ : 1399/07/19-18:00:17
,1,
مدیرعامل بانک مهر ایران: وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون تومان افزایش یابد

مدیرعامل بانک مهر ایران: وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون تومان افزایش یابد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: پیشنهاد می کنم وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون و در حوزه های اشتغال خانگی تا 100 میلیون تومان افزایش یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل این بانک اظهار کرد: پرداخت تسهیلات کرونایی به مشاغل آسیب دیده طبق بخشنامه بانک مرکزی در بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکنون به طور کامل انجام شده است.

وی ادامه داد: مقرر شد، مردم سه قسط تسهیلات قرض الحسنه را واریز نکنند. این روش برای بانک هایی که برخی از تسهیلات آن قرض الحسنه بود، مشکلی ایجاد نمی کرد، اما در بانک هایی که تمام تسهیلات آن قرض الحسنه است، اندکی سخت می شود. اما در بانک قرض الحسنه مهر ایران این سه قسط حدود 4 هزار میلیارد تومان بار مالی داشت.

این مقام مسئول بیان کرد: عدم پرداخت این سه قسط به این معناست که ما طی 3 ماه گذشته حدود 4 هزار میلیارد تومان وصول نکردیم و این رقم به 30 ماه آینده منتقل شد. پس اینطور می توان نتیجه گرفت که این بانک در بخش تسهیلات کرونایی حمایت های بسیاری در نگرفتن 4 هزار میلیارد تومان کرد.

اکبری در خصوص افزایش تسهیلات قرض الحسنه از 20 میلیون به 30 میلیون تومان اظهار کرد: این وام باید بیشتر می شد، زیرا هزینه های همه مردم و خانوار خیلی بیشتر از این رقم است. با پرداخت 20 میلیون تومان مشکلی از کسی حل نخواهیم کرد. تجهیز منابع در بانک ها تابعی از وام هاست و اگر وام نتواند مشکلات مردم را پوشش دهد، هیچ یک از افراد دیگر در بانک ها سرمایه گذاری نمی کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به این موضوع که افزایش 20 تا 30 میلیونی بانک های قرض الحسنه مشکلی از مردم حل نمی کند، بیان کرد: پیشنهاد می کنم وام قرض الحسنه در حوزه های درمان و معیشت تا 50 میلیون و در حوزه های اشتغال خانگی تا 100 میلیون تومان افزایش یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران