در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520564 تاریخ : 1399/07/10-16:49:16
,15,
مدرسه ایرانسل برای سیل زدگان خوزستان افتتاح شد

مدرسه ایرانسل برای سیل زدگان خوزستان افتتاح شد

دبیرستان دخترانه 9 کلاسه ایرانسل در شهر «ویس» خوزستان افتتاح شد. در پی وقوع سیل فروردین ماه 1398 در این استان، ایرانسل با هدف رفع موانع آموزشی در مناطق سیل زده خوزستان در راستای مسؤولیت اجتماعی شرکتی و نیز ترویج و تسهیل مشارکت مردمی در امر مدرسه سازی، این مدرسه را برای سیل زدگان خوزستان احداث کرده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این دبیرستان دخترانه در زمینی به مساحت 3700 متر مربع و با زیربنای 2500 متر مربع به بهره برداری رسیده و دارای 9 کلاس درس، به علاوه نمازخانه، بخش رایانه ای و چندرسانه ای، آزمایشگاه، سالن ورزش سرپوشیده، کتابخانه مجهز، اتاق مشاور و اتاق مربی پرورشی است.

در مراسم افتتاح این مدرسه که صبح روز پنجشنبه 10 مهرماه 1399، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، دکتر مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دکتر سیدکریم حسینی رئیس شورای نمایندگان خوزستان و نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، دکتر کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، دکتر زیبا صالحپور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان، شماری از مدیران محلی، اصحاب رسانه و نیز تعدادی از معلمان و دانش آموزان، در محل دبیرستان ایرانسل در شهر ویس برگزار شد، تفاهم نامه ای نیز بین ایرانسل و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای مشارکت فعال در پویش «آجر به آجر» منعقد شد.

«آجر به آجر» عنوان پویشی است که با هدف گسترش و توسع? فرهنگ مشارکت مردمی در امر مدرسه سازی، به منظور حضور افراد خیّر با هر سطح از توان مالی، برای سهیم شدن در مدرسه سازی، آغاز شده است. در قالب این طرح، آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه ای، می توانند تنها با اهدای هزینه خرید حتی یک آجر، در مدرسه سازی سهیم شوند و کمک های خود را مستقیم و بی واسطه به جامعه خیرین مدرسه ساز کشور منتقل کنند تا هیچ دانش آموزی از تحصیل جا نماند و بتواند در مدرسه ای با کیفیت و امکانات مناسب تحصیل کند.

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده در مراسم امروز، ایرانسل با تأمین بستر فنی اهدای کمک های مردمی از طریق اختصاص کد دستوری #24* ، مشارکت مردمی برای ساخت و بازسازی آجر به آجرِ مدارس را تسهیل می کند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی با اشاره به تخریب زیرساخت های آموزشی در پی سیل ویرانگر فروردین 1398، مشارکت ایرانسل در امر مدرسه سازی را در راستای مسؤولیت اجتماعی این شرکت دانست و از مشارکت کنندگان در این پروژه قدردانی کرد.

عباسی آرند همچنین به تجهیز مدارس مناطق سیل زده و نیز مناطق کمتر برخوردار به امکانات رایانه ای و ارتباطی، در قالب پروژه «مدارس درخشان» ایرانسل با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و از برنامه ایرانسل برای ادامه و گسترش این پروژه خبر داد.

وی همچنین گفت: ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در استان خوزستان توانسته با کمک ارگان های مربوطه، از نظر پوشش شبکه و ارائ? خدمات، کیفیت خوبی را در مقایسه با میانگین کشور ایجاد کند و هم اکنون نیز پروژه فیبر اهواز در راستای ارائه خدمات شهر هوشمند در حال پیگیری است.

وی افزود: ارائه خدمات شبکه نسل پنجم ایرانسل، برای اولین بار در ایران، از تهران شروع شده و امیدواریم با راه اندازی زیرساخت پروژه فیبر، بتوانیم این خدمات را در شهر اهواز به عنوان دومین شهر ایران گسترش دهیم.

مدیرعامل ایرانسل همچنین خطاب به معلمان و دانش آموزان حاضر در مراسم گفت که ایرانسل دانش آموزان این مدرسه را که موفق به کسب رتبه زیر 100 در کنکور سراسری شوند، بورسیه می کند.

در این مراسم همچنین استاندار خوزستان با اشاره به قرآن کریم و آیه شریفه 37 از سوره نور، مشارکت ایرانسل در مدرسه سازی را در این راستا ارزیابی و از تعهد ایرانسل به مسؤولیت اجتماعی در حین انجام کسب وکار تقدیر کرد.

شریعتی همچنین با سپاس از سازمان نوسازی مدارس، مجمع خیرین مدرسه ساز و نیز دکتر عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل برای مشارکت در امر مدرسه سازی در خوزستان، ابراز امیدواری کرد که با نهایی شدن پروژه فیبر ایرانسل اهواز و سایر زیرساخت های لازم، روند تبدیل اهواز به شهر هوشمند هر چه بیشتر تسریع شده و نیز با انعقاد تفاهم نامه پویش آجر به آجر نیز، ایرانسل منشأ اقدامات مثبت دیگری در این استان شود.

وی همچنین با اشاره به سطح بالای تقاضای خدمات ایرانسل در خوزستان، از ایرانسل خواست تا دفتر منطقه ای خود در اهواز را هر چه بیشتر توسعه دهد.

رئیس شورای نمایندگان خوزستان نیز در این مراسم، با تقدیر از تلاش های انجام شده برای توسعه مدرسه سازی، ابراز امیدواری کرد که با ادامه این روند، در آینده نزدیک دیگر شاهد مدارس و کلاس های کانکسی و… نباشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در سخنان خود، خطاب به مدیرعامل ایرانسل گفت: «از شما و همکارانتان، صمیمانه تشکر می کنم که حضور بسیار تحسین برانگیزی در امر مدرسه سازی دارید.» وی افزود: ما مأموریت خود را در مدرسه سازی، تربیت نسلی نوآور و تمدن ساز می دانیم.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خوزستان نیز با اشاره به مشارکت ایرانسل در امر مدرسه سازی در مناطق سیل زده لرستان، خوزستان و گلستان گفت: امروز باید نامِ آشنایِ ایرانسل در حوزه ارتباطات را به شکلی جدید و با عنوان «ایرانسلِ خیّر» و «ایرانسلِ مدرسه ساز» معرفی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این مراسم، با اشاره به عقب ماندگی های این استان از نظر مدرسه سازی به دلیل خسارات ناشی از دوران جنگ تحمیلی، بر افزایش تلاش ها برای جبران این عقب ماندگی تأکید کرد.

احداث دبیرستان دخترانه9 کلاسه شهر ویس در استان خوزستان، دومین پروژه مدرسه سازی ایرانسل در پی سیل ویرانگر فروردین ماه 1398 است. پیش از این نیز در مهر ماه 1398، سه پروژه احداث و بازسازی مدارس مناطق سیل زده استان لرستان، با مشارکت ایرانسل به بهره برداری رسیده بود. در روزهای آینده نیز سومین پروژه ایرانسل در این زمینه، در استان گلستان به بهره برداری می رسد.

رویکرد ایرانسل در افتتاح این پروژه ها، نه فقط موضوع احداث ساختمان، بلکه توجه به امر آموزش و کیفیت آن و فراگیری آموزش دیجیتال است.

ایرانسل بر اساس راهبرد خود در پروژه مدارس درخشان، با تجهیز این مدارس به امکانات دیجیتالی و ارتباطی، از طریق همکاری با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه آموزش، تقویت کیفیت آموزشی این مدارس را نیز پیگیری می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران