تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312268 تاریخ : 1396/10/05-19:04:05
,10028,
مدت زمان دریافت بیمه بیکاری جزو سوابق بیمه ای محسوب می شود

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی:

مدت زمان دریافت بیمه بیکاری جزو سوابق بیمه ای محسوب می شود

مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر حضور یافت و بیمه بیکاری را به عنوان یکی از تعهدات این سازمان تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛  منصور آتشی در این گفتگوی تلویزیونی گفت: یکی از خدماتی که سازمان تامین اجتماعی در دوران اشتغال و بیمه پردازی فرد ارائه می دهد، بیمه بیکاری است که طبق ضوابط به بیمه شده پرداخت می شود.

وی با اشاره به شرایط برخوداری بیمه شده از مقرری بیمه بیکاری افزود: فردی که علیرغم میل و اراده خود بیکار شده و همچنین آماده به کار است مشمول بیمه بیکاری می شود.
آتشی اظهار داشت: بیمه شده در این صورت، 30 روز مهلت دارد به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و درخواست خود را مبنی بر دریافت بیمه بیکاری مطرح کند. در صورتی که امکان اشتغال باشد فرد با توجه به تخصص و تجربه به محیط کاری معرفی می شود و در غیر این صورت چنانچه سوی واجد شرایط تشخیص داده شود به سازمان تامین اجتماعی برای دریافت بیمه بیکاری معرفی می شود.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: برای دریافت بیمه بیکاری حداقل 6 ماه سابقه اشتغال در کارگاه مشمول قانون کار و پرداخت حق بیمه الزامی است.
وی با بیان اینکه مدت زمان دریافت بیمه بیکاری به مدت زمان پرداخت حق بیمه در زمان اشتغال و تاهل و تجرد بودن بیمه شده بستگی دارد، افزود: هر میزان سابقه پرداخت حق بیمه فرد بیشتر باشد، مدت زمان دریافت این مقرری نیز بیشتر می شود.
آتشی ادامه داد: مدت زمان دریافت بیمه بیکاری حداقل 6 ماه و حداکثر 50 ماه است.
وی در خصوص میزان بیمه بیکاری گفت: متوسط 3 ماه اشتغال آخر افراد، مبنای پرداخت است.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در خصوص حداقل و حداکثر میزان دریافتی بیمه بیکاری اظهار داشت: پرداخت این مقرری کمتر از حداقل دستمزد سال نیست و همچنین از 80 درصد متوسط حقوق فرد بیشتر نیست.
آتشی با بیان اینکه تمامی مشمولان قانون کار واجد شرایط مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند، گفت: مستمری بگیران، بیمه شدگان اختیاری و صاحبان مشاغل آزاد و اتباع بیگانه مشمول بیمه بیکاری نیستند.
وی افزود: مدت زمان دریافت بیمه بیکاری به عنوان سوابق بیمه ای فرد محسوب می شود.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر بالغ بر 220 هزار نفر در کشور از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند و ماهانه این سازمان بالغ بر 250 میلیارد تومان در این بخش هزینه می کند.
آتشی گفت: بیمه شدگانی که در اثر حوادثی مانند جنگ، زلزله، سیل، آتش سوزی بیکار شوند شرط سابقه حداقلی 6 ماه برای دریافت بیمه بیکاری لحاظ نخواهد شد و می توانند بعد از بیکار شدن در چنین حوادثی برای دریافت این مقرری اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران