در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515893 تاریخ : 1399/04/23-11:34:16
,11,
مخالفت وزیر با بازگشت باجه های عوارضی به آزادراه های الکترونیکی

مخالفت وزیر با بازگشت باجه های عوارضی به آزادراه های الکترونیکی

در حالی که برخی گمانه زنی ها از احتمال بازگشت باجه های عوارضی به آزادراه های الکترونیکی خبر داده بودند وزیر راه و شهرسازی مخالفت صریح خود را با دستی شدن عوارض این آزادراه ها و تعیین تکلیف هر چه سریع تر برخی اختلافات به وجود آمده، اعلام کرد.

به گزارش بانک و صنعت، طی سال های گذشته به تدریج آزادراه های کشور به طرح دریافت عوارض به صورت الکترونیکی پیوستند و باجه های عوارضی به تدریج جای خود را به دوربین های ثبت عوارض دادند.

پس از گذشت چند ماه از این پروژه، یکی از دغدغه های سرمایه گذاران و مجریان این طرح عدم مشارکت مناسب مردم در پرداخت عوارض آزادراهی به صورت الکترونیکی بود که این مسئله طی یکی دو سال گذشته همچنان پابرجا بوده و به گفته مسئولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مسیرهای مختلف مردم عوارض الکترونیکی آزادراهی شان را بین 50 تا حدود 80 درصد پرداخت نکردند.

طی هفته های گذشته اتفاقات جالب توجهی در این زمینه رخ داد و آن این بود که گمانه زنی های مبنی بر بازگشت مجددا باجه های عوارضی به آزاد راه های الکترونیکی مطرح شد و از سوی دیگر به نظر می رسد اختلافاتی بین مجری طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی و برخی زیر مجموعه های وزارت راه وجود دارد.

البته طی هفته گذشته دریافت عوارض در منطقه یک آزادراه تهران - شمال و در مسیر بازگشت به تهران باجه های عوارضی فعال شدند و با وجود این که از ابتدا قرار بود محاسبه و دریافت عوارض دراین مسیر به صورت الکترونیکی باشد، تصاویری از صف های ماشین پشت باجه های عوارضی این آزادراه منتشر شد و این مسئله احتمال بازگشت به عقب در آزاد راه های کشور را تقویت کرد.

اما محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - مخالفت خود را در این باره به صراحت اعلام کرده و محمود غفاری - معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع خود - را مامور تعیین تکلیف هر چه سریع تر این موضوع کرده است.

طی مکاتباتی که در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی شده، اسلامی در ابتدای تیر ماه در پاسخ به این مکاتبات به معاون خود اعلام کرد که "از طرف من اختیار کامل دارید تا سریع تر این وضع را خاتمه بدهید و اجازه تعلل و گذشت زمان از یک سو و بازگشت به حالت دستی را هم به هیچ یک از طرفین ندهید".ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 138
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران