صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518081 تاریخ : 1399/05/28-14:04:06
,5,
محموله های توقیفی از سوی آمریکا متعلق به ایران نیست/  اموال متعلق به ونزوئلا است

واکنش زنگنه درباره محموله های توقیفی از سوی آمریکا

محموله های توقیفی از سوی آمریکا متعلق به ایران نیست/ اموال متعلق به ونزوئلا است

وزیر نفت در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی های نفتکش ایرانی تاکید کردکه نه کشتی و نه محموله ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، بیژن زنگنه امروز پس از شرکت در نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران از بررسی موضوع انتشار اوراق مالی اسلامی برای توسعه طرح های نفتی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد.

او گفت: در این نشست درباره صدور اوراق مالی اسلامی که برای طرح های نفت براساس تبصره 5 قانون بودجه قرار است منتشر شود، توضیح دادیم.

وی با بیان اینکه در این نشست افزون بر وزارت نفت، دیوان محاسبات و بورس انرژی نیز توضیحاتی ارائه دادند و نمایندگان مجلس هم به طرح پرسش های خود پرداختند، تصریح کرد: برداشت من این است که همه اعضای کمیسیون دنبال این بودند به حوزه نفت کمک کنند تا بدون اینکه مشکلی ایجاد شود این اوراق هرچه زودتر منتشر شود.

زنگنه درباره نتیجه این نشست افزود: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نظرات خود را پس از بررسی و مشورت اعلام می کند، اما من نظر آنها را مثبت دیدم.

محموله های توقیفی از سوی آمریکا متعلق به ایران نیست

وزیر نفت در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر توقیف کشتی های نفتکش ایرانی هم گفت: نه کشتی و نه محموله ها متعلق به ایران نیست، بلکه این محموله ها شامل بنزین فروخته شده ایران به ونزوئلا بوده است.

وی در خصوص ادعای آمریکا مبنی بر توقیف محموله های نفتی ایران، گفت: آمریکا به دنبال تهیه یک پیروزی برای خود است، نه کشتی و نه محموله ها متعلق به ایران نبوده است.

زنگنه اظهار کرد: این محموله ها شامل بنزین ایران بوده که به صورت فوب به ونزوئلا فروخته شده بود، لذا آمریکا نه اموال جمهوری اسلامی ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران