در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519037 تاریخ : 1399/06/16-17:40:19
,15,
محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند

جانشین قرارگاه پدافند سایبری:

محصولات دانش بنیان در حوزه پدافند سایبری کشور استفاده می شوند

جانشین قرارگاه پدافند سایبری گفت: درصدد هستیم برای رفع بسیاری از نیاز های کشور در این حوزه از دستاوردهای دانش بنیان ها استفاده کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، محمدرضا فرجی پور امروز در رویداد دو روزه ارائه نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات که در محل صندوق نوآوری وشکوفایی برگزار شد، گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور، برنامه های مشخصی برای حمایت معنوی از شرکت های دانش بنیان و فناوری کشور به خصوص در حوزه امنیت و پدافند سایبری اجرایی کرده است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: 7 سال پیش دست کشور در برخی از زمینه ها و محصولات کلیدی حوزه پدافند سایبری خالی بود اما اکنون شرایط فرق کرده است. اکنون شرکت های دانش بنیان جهادگونه در این زمینه حرکت کرده اند؛ در واقع شرکت ها صحنه را با توجه به شرایط سخت کشور خالی نکردند.

وی عنوان کرد: طی این چند سال صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با شرایطی که کشور با آن مواجه است سعی کردند از شرکت ها حمایت کنند.

فرجی پور با تاکید بر اینکه 7 سال پیش حتی یک محصول راهبردی سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا در کشور نداشتیم، گفت: امروز 7 شرکت دانش بنیان اعلام کردند که این محصول راهبردی را تولید کردند و می توان از آن در زیرساخت های اساسی کشور استفاده کرد.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمونه هایی از این محصول نصب شده و به کار گرفته شده است و با حداقل عیوب در حال خدمت رسانی هستند.

به گفته وی، حوزه امنیت و پدافند سایبری حوزه ای نیست که بازار گسترده داخلی و جهانی داشته باشد، اما نگاه به نمایشگاه صنایع بومی در این حوزه نشان می دهد که این شرکت ها رشد خوبی در بازار داخلی و خارجی داشته اند.

فرجی پور افزود: سازمان های حاکمیتی پدافند غیرعامل، افتا و سایر سازمان ها باید تلاش کنند علاوه بر پشتیبانی از سایر حوزه ها از شرکت های حوزه امنیت پدافند نیز حمایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما سعی می کنیم در حد امکانات خود از شرکتهای فعال این حوزه حمایت کنیم و از طریق اعمال حاکمیت های لازم زیر ساخت های اساسی کشور را متقاعد کنیم که به جای روی آوردن به خدمات خارجی از خدمات تولید داخل استفاده کنند.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری افزود: ما سعی کردیم پراکندگی های که در کشور در عرصه اعطای مجوز و تایید محصولاتشان بوده را به حداقل برسانیم تا شرکت ها بتوانند با امیدواری هر چه بیشتر وارد این عرصه عرصه شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران