در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512199 تاریخ : 1399/02/15-13:38:50
,13,
محدوده نوسان قیمت مرغ تعیین شد

محدوده نوسان قیمت مرغ تعیین شد

بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، تشکل های تولیدی و وزارت جهاد کشارزی مکلف شدند بازار را به گونه ای مدیریت کنند که قیمت جوجه یک روزه و گوشت مرغ بیش از هفت درصد نوسان افزایشی با هدف حمایت از تولیدکننده یا کاهشی با هدف حمایت از مصرف کننده را نداشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، همچنین ستاد تنظیم بازار در پی درخواست تشکل های تولیدی صنعت گوشت مرغ کشور و وزارت جهاد کشارزی مبنی بر تعدیل مجدد مقادیر جوجه ریزی برای مدت دو ماه به 105 میلیون قطعه مشروط به رعایت قیمت مصوب جوجه یک روزه و مرغ کشتاری موافقت کرده است.

ستاد تنظیم بازار همچنین با جمع آوری 20 میلیون قطعه تخم مرغ نطفه دار با مکانیسم های مناسب از جمله صادرات یا عرضه برای مصارف داخلی تخم مرغ های نطفه دار یعنی مصارف صنعتی موافقت کرد.

پیش بینی شده است وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از تمام ظرفیت های شرکت پشتیبانی امور دام و تشکل های تولیدی ضمن توجه به مقادیر نیاز واقعی اقدام لازم را انجام دهد و مقادیر ضرر و زیان مربوطه را به سازمان برنامه و بودجه کشور جهت پیش بینی منابع لازم اعلام کند.

اواخر فروردین ماه ویدیویی از امحای جوجه های یکروزه در فضای مجازی منتشر شد که دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه علت آن را کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یکروزه بخاطر کاهش مصرف این محصول در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش جوجه ریزی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار برای عید نوروز و ماه رمضان عنوان کرد.

همچنین به گفته او کمبود شدید ذرت و سویا به عنوان دو نهاده اصلی خوراک به دلیل عدم تخصیص یا عدم انتقال ارز است که اثرات ناشی از کاهش قیمت را تشدید کرده است.

چند روز بعد ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفت عوارض صادراتی مرغ را از 5000 به 1500 تومان تا خرداد ماه کاهش دهد و همچنین سقف جوجه ریزی مرغ با توجه به تعدیل تقاضای مرغ ناشی از ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی 115 میلیون قطعه تعیین شد که بر اساس تصمیم جدید این ستاد میزان جوجه ریزی باز هم کاهش یافته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران