در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515688 تاریخ : 1399/04/18-14:57:19
,5,4,
محاصره نفتی نیمی از تولید لیبی را متوقف می کند

شرکت نفت لیبی اعلام کرد:

محاصره نفتی نیمی از تولید لیبی را متوقف می کند

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که محاصره نفتی لیبی نیمی از تولید نفت این کشور در سال های آینده را متوقف می کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که انتظار می رود تعطیلی اجباری تولید از ماه ژانویه منجر به افت تولید به روزانه 650 هزار بشکه تا سال 2022 شود، این در حالی است که تولید نفت لیبی در ابتدای سال 2020 حدود یک میلیون و 200 هزار بشکه در روز بود.

تعطیلی میدان های نفتی که به گفته شرکت ملی نفت لیبی منجر به از دست دادن درآمد تولیدی معادل 6 میلیارد و 500 میلیون دلار شده است، به دلیل محاصره های صورت گرفته توسط نیروهای مستقر در شرق این کشور در طی جنگ داخلی این کشور در ماه ژانویه است که در اثر هرج و مرج پس از سرنگونی معمر قذافی در سال 2011 آغاز شد.

شرکت ملی نفت لیبی در بیانیه ای در وبسایت خود اعلام کرد: شروع نشدن مجدد و فوری تولید نفت و ناکامی دولت در تأمین بودجه درخواستی سبب می شود که سطح تولید نفت لیبی تا سال 2022 نصف شود.

بانک مرکزی لیبی مستقر در طرابلس روز سه شنبه اعلام کرد که این محاصره تاکنون 7 میلیارد دلار ضرر داشته است و درآمدهای نفتی این کشور در نیمه اول سال 2020، دو میلیارد و 170 میلیون دینار (یک میلیارد و 560 میلیون دلار)، حدود 85 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد برخی از خسارت های وارد شده به میدان ها دائمی بوده است، زیرا انتظار می رود که برخورد به آب در میدان نفتی سارا و کاهش بهره وری چاه ها به معنای این باشد که این چاه ها باید تعطیل شوند.

این شرکت اظهار کرد افزون بر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری و تعمیرات شبکه خط لوله و دیگر تجهیزات، باید 50 تا 100 میلیون دلار نیز برای 160 تا 260 حلقه چاه هزینه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران