صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521566 تاریخ : 1399/07/28-17:02:12
,5,
محاسبه برق امید از ابتدای آبان آغاز می شود

محاسبه برق امید از ابتدای آبان آغاز می شود

سخنگوی صنعت برق گفت: محاسبه های برق امید برای صدور قبض الکترونیکی برق از ابتدای آبان ماه شروع می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق(توانیر)، مصطفی رجبی مشهدی افزود: پس از آنکه شهریورماه امسال، پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص طرح برق امید در هیات دولت به تصویب رسید، دستورالعمل های طرح نهایی شد.

وی ادامه داد:طرح برق امید از ابتدای آبان ماه به صورت رسمی کلید خواهد خورد، نخستین قبض برق الکترونیکی که محاسبات طرح برق امید نیز در آن گنجانده شده باشد، در نخستین دوره قرائت کنتورها لحاظ و برای مشترکان ارسال می شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: رفتار مصرفی مشترکان در قرار گرفتن آنان درطرح برق امید موثراست، هدف این طرح حمایت از مشترکانی است که در مصرف برق خود، به الگوهای تعیین شده با مصارف صحیح وسایل برقی دست می یابند.

رجبی مشهدی ادامه داد: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده و در این زمینه تخفیف 100 درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

وی در عین حال «برق امید» را طرحی برای همه طبقه های مصرف برق دانست و گفت: با توجه به اینکه تعرفه های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: مشترکانی هم که در محدوده خوش مصرفی هستند با انجام اقدام هایی ساده می توانند مشمول طرح برق امید شوند.

رجبی مشهدی افزود: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها به طور معمول به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوارها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می توانند در گروه کم مصرف ها قرار گرفته و از تخفیف درنظر گرفته شده بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، دوم شهریورماه امسال هیات وزیران مصوبه برق رایگان برای مشترکان کم مصرف را تصویب کرد، بر اساس این مصوبه مقرر است طرح برق امید اجرایی شود.

طرح «برق امید» مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال های گذشته استخراج شده است، به طور متوسط در کل کشور حدود 30 درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، 15 درصد پرمصرف و 55 درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف 100 درصدی بهای برق در طرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف قرار می گیرند. بر این اساس، مشترکان کم مصرف از تخفیف 100 درصدی در قبض برق بهره مند می شوند، از مشترکان خوش مصرف قدردانی می شود و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش مصرف ها می پیوندند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران