صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518387 تاریخ : 1399/06/04-17:05:33
,10028,10029,4,
مجوز واکسیناسیون اضطراریِ کرونا برای مشاغل پرخطر در چین صادر شده است

مجوز واکسیناسیون اضطراریِ کرونا برای مشاغل پرخطر در چین صادر شده است

مدیر مرکز توسعه علوم و فناوری کمیسیون بهداشت ملی چین گفت: مقامات، اجازه استفاده اضطراری از واکسن کرونا را برای کارمندان بیمارستانی از جمله کادر درمان صادر کرده اند.

به گزارش بانک و صنعت، در همین رابطه یک مقام ارشد کمیسیون بهداشت ملی چین گفته است که این کشور از یک ماه پیش از واکسن آزمایشیِ کروناویروس برای افرادی که در حرفه های "پرخطر" فعالیت می کنند، استفاده کرده است.

افرادی که در خطر بالای قرار گرفتن در معرض کروناویروس بودند، از جمله کادر درمانی خط مقدم مبارزه با کرونا، پرسنل پیشگیری از بیماری همه گیر، کادر پزشکی در کلینیک های تب و کارکنان گمرک و پرسنل مرزی واجد شرایط دریافت این واکسن بودند.

این واکسن توسط شرکت ملی بیوتک چین (CNBG) ساخته شده است. آزمایشات بالینی فاز سه این واکسن در امارات متحده عربی، پرو، مراکش و آرژانتین انجام شده است.

به گفته مقامات بهداشتی چین، در ماده 20 قانون واکسن این کشور مقررات مشخصی وجود دارد. هنگامی که حادثه مهم بهداشت عمومی رخ می دهد، کمسیون ملی بهداشت درخواست استفاده فوری از واکسن ها را ارسال می کند و سازمان غذا و داروی کشور متخصصان را برای ارزیابی و موافقت با NHC برای استفاده اضطراری از واکسن ها در یک مقیاس خاص و در مدت زمان مشخصی تعیین می کند.

رهبر تیم تحقیق و توسعه واکسن مکانیسم مشترک پیشگیری و کنترل شورای دولتی اظهار داشت در مرحله بعدی تحویل واکسن می توان برای جلوگیری از شیوع ویروس در پاییز و زمستان در تلاش برای "ایجاد سد ایمنی" استفاده کرد.

وی افزود: پس از ایجاد یک سد ایمنی برای کادر پزشکی، پرسنل درگیر در عملیات اصلی شهر مانند کارکنان در بازار کشاورزان، حمل و نقل و در برخی از صنایع خدماتی، واجد شرایط دریافت واکسن هستند.

این اولین باری نیست که این کشور استفاده از واکسن آزمایشی را تصویب می کند. در ماه ژوئن، دولت چین استفاده از یک کاندید واکسن متفاوت برای ارتش این کشور را تصویب کرد.

این واکسن که به طور مشترک توسط انستیتوی بیوتکنولوژی موسسه پکن، بخشی از آکادمی علوم پزشکی نظامی دولت چین و شرکت واکسن CanSino Biologics ساخته شده است، در ماه ژوئن توسط کمیسیون نظامی مرکزی چین "تأیید دارویی ویژه مورد نیاز نظامی" را دریافت کرد. مجوز ویژه به مدت یک سال ادامه دارد و فقط مربوط به پرسنل ارتش خواهد بود.

چین بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده واکسن در جهان است و می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دوز واکسن از 40 تولیدکننده در سراسر کشور تهیه کند.

بنا بر گزارش سی ان ان، در حال حاضر چین بیشتر از سایر کشورها کاندیداهای واکسن کروناویروس را در آزمایش های انسانی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران