از جیب آینده طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 468302 تاریخ : 1398/04/25-13:29:11
,13,
مجوز جدید برای حفر چاه آب کشاورزی صادر نمی‌شود

یک مقام مسئول:

مجوز جدید برای حفر چاه آب کشاورزی صادر نمی‌شود

یک مقام مسئول گفت: منابع آب‌های زیرزمینی همچنان با کسری مخزن مواجه است که با توجه به این شرایط، مجوز جدید حفر چاه آب کشاورزی صادر نمی‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، عبدالله فاضلی با اشاره به اینکه یک سال بارش، کسری مخازن آب‌های زیرزمینی را جبران نمی‌کند، افزود: ما بدهی 50 تا 60 ساله به آبخوان‌های کشور داریم و با یکسال بارش مناسب، این کسری جبران نخواهد شد. 

وی گفت: طبق برنامه پنجم توسعه، فقط برای حفر چاه صنعتی مجوز صادر می‌شود بنابراین اگر در جایی امکان حفر چاه وجود داشته باشد صاحبان صنایع می‌توانند درخواست خود را برای دریافت مجوز ارائه و مجوز حفر چاه دریافت کنند. 

دبیر اجرایی طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی با اشاره به اینکه به جای صدور مجوز جدید، در حال مدیریت تقاضا در کشور هستیم، ادامه داد: در دشت‌هایی که ذخیره آبخوان‌ها با کسری شدید مواجه باشد درخواست‌های صنعتی برای تامین آب نیز از چاه‌های کشاورزی تامین خواهد شد. 

فاضلی با بیان اینکه صاحبان صنایع می‌توانند چاه‌های کشاورزی را برای تامین نیاز خود خریداری کنند، گفت: صاحبان صنایع می‌توانند برای راه اندازی واحد جدید، چاه کشاورزی را خریداری کنند که در این صورت، وزارت نیرو نیز طبق دستور العمل صادره وزیر نیرو، مجوز تغییر کاربری چاه را صادر می‌کند. 

وی این طرح را جایگزین حفر چاه جدید دانست و ادامه داد: صاحبان صنایع می‌توانند با توزیع فراخوان از صاحبان چاه‌های کشاورزی، عرضه چاه آب را درخواست کنند که قیمت گذاری در این رویه نیز طبق قوانین حاکم برخرید و فروش بازار انجام خواهد شد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه