در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522471 تاریخ : 1399/08/21-01:19:51
,17,11,15,10028,
مجوز تاکسی هوایی صادر شد

مجوز تاکسی هوایی صادر شد

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه پرواز تاکسی هوایی در بهمن ماه قطعی است، گفت: اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر منوچهر منطقی در خصوص آخرین وضعیت تاکسی های هوایی اظهار کرد: پرواز تاکسی های هوایی دو مشکل داشت که یکی مربوط به اخذ مجوزها و دیگری مربوط به نحوه استفاده از فرودگاه ها بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ادامه داد: به تازگی مجوز تاکسی هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است.

وی با بیان اینکه باید از فرودگاه ها برای پرواز تاکسی هوایی استفاده شود، گفت: نحوه استفاده از فرودگاه ها برای این نوع تاکسی ها نیز اخیراً تدوین شده است.

منطقی با بیان اینکه مسیر تاکسی های هوایی باید از سایر هواپیماها جدا باشد زیرا باید از مسیرهای روان برای تاکسی های هوایی استفاده شود، اضافه کرد: به عنوان مثال برای فرودگاه مهرآباد لازم است که مسیری جداگانه برای این تاکسی ها در نظر گرفته شود که این موضوع در آذرماه آماده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه فرودگاه های کشور ظرفیت تاکسی های هوایی را دارند، عنوان کرد: اما اولین پرواز تاکسی هوایی در بهمن از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته گفت: برای پرواز تاکسی هوایی می بایست مسیر پرواز از هواپیماهای تجاری جدا باشد و روان بودن مسیرهای تاکسی هوایی از نکات پر اهمیت برای پرواز بود که این مشکل نیز حل شد.

منطقی خاطر نشان کرد: مسئله مهم این تاکسی های هوایی بودجه بود که در حال حاضر شرکت فرودگاه ها تأمین کننده این تاکسی های هوایی است.

وی با بیان اینکه هفتاد درصد بودجه تاکسی هوایی از سوی شرکت فرودگاه ها تأمین شده گفت: مابقی این بودجه در حال تأمین است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته گفت: در حال حاضر 18 شرکت دانش بنیان درگیر پروژه تاکسی های هوایی هستند و احتمالاً تا 36 شرکت دانش بنیان بعد از اولین پرواز با یکدیگر مشارکت خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه این تاکسی های هوایی برنامه ریزی پرواز هواپیماهای دیگر را مختل می کند یا خیر گفت: شرکت فرودگاه ها کل پروازها را تحت کنترل دارد و زمانی که خالی باشد این تاکسی های هوایی امکان جابجایی دارند.

منطقی ادامه داد: همانطور که برنامه ریزی شده بهمن ماه اولین پرواز تاکسی های هوایی را خواهیم داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران