همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348997 تاریخ : 1397/02/26-17:52:11
,15,
مجلس اشتراک گذاری داده های سازمان ها را نظارت می کند/ تبادل اطلاعات و دیتاهای بیشتر، عامل توسعه و پیشرفت کشور است

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مجلس اشتراک گذاری داده های سازمان ها را نظارت می کند/ تبادل اطلاعات و دیتاهای بیشتر، عامل توسعه و پیشرفت کشور است

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تمام دستگاه تا باید اطلاعات خود را در دولت همراه به اشتراک بگذارند گفت: مجلس به جد نظارت بیشتری برای به اشتراک گذاری داده های سازمان ها می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  رمضانعلی سبحانی فر رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مراسم بهره برداری از فاز اول دولت همراه گفت: نگاه به ارتباطات با گذشته بسیار متفاوت است و بایستی با سرعت تکنولوژی جلو برویم زیرا امروز همه اقشار نیازمند تکنولوژی  و فناوری هستند.

وی لازمه حضور در عصر اطلاعات را انتشار بیشترین داده با ارزان ترین قیمت و در سریعترین زمان معرفی کرد و افزود: این امر نیازمند این است که ظرفیت ها را افزایش دهیم.  امروز زمان محدود کردن اطلاعات برای دستیابی به مقاصد نیست، بلکه برای رسیدن به مقصود باید خودمان را تقویت کنیم.

سبحانی فر اظهار کرد: مقام معظم فرمودند اگر فرصتی پیش بیاید این بخش را برای کار و تلاش انتخاب می کنم.

 نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوینبا اشاره به اینکه نمی توان جلوی  رشد تکنولوژی را گرفت گفت: باید در برابر آن خودمان را تقویت کنیم. با فیلتر کردن تلگرام فقط از چاله به چاه افتادیم و امروز فیلتر شکن ها امنیت اقتصادی، فرهنگی، روانی و اجتماعی ما را به خطر انداخته اند.

وی گفت: چند درصد مردم از تلگرام خارج شده اند و به پیام رسان های بومی وارد شده اند. برای ترغیب مردم باید اعتماد سازی داشته باشیم و مردم دستور به جای دیگری نمی روند.

سبحانی فر با تاکید بر برنامه ششم توسعه کشور گفت: اگر سرعت و ظرفیت را بالا نبریم قطعا از برنامه عقب می مانیم ما در بحث دولت الکترونیک باید 6 رتبه صعود می کردیم و الان سه رتبه بالا آمده ایم و باید این عقب ماندگی را جبران کنیم.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید 4 خدمت آموزش،  کشاورزی،  سلامت و خدمات بانکی را به 80 درصد روستا برده باشیم گفت: باید سرعت کار را بالا ببریم زیرا ما می بینیم که طرح در همه شهرهای زیر10 هزار نفر هم ارایه نشده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر تلاش نکنیم مثل شبکه های اجتماعی خارجی به ما دیکته می کنند و لذا از این جهت باید سرعت را بالا ببریم.

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین با اشاره به اینکه زیر ساخت دولت همراه آماده شده است گفت: اگر سازمان هایی که باید به مردم خدمات ارایه دهند نیایند،  هزینه اضافه کرده ایم و بخشی از این وظیفه بر عهده وزارت ارتباطات و به ویژه شورای عالی فناوری اطلاعات است که دستگاه هایی که باید این خدمات را ارایه دهند به صورت جزیره ای عمل نکنند.

وی افزود: متاسفانه دستگاه های اجرایی علاقمند هستند دیتاها را ارایه ندهند و انتظار ما این است که دستگاهها هماهنگی بیشتری داشته باشند، چون هر چه اطلاعات و دیتاهای بیشتری به اشتراک گذاشته شودعامل توسعه و پیشرفت می شود.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تمام دستگاه باید اطلاعات خود را در دولت همراه به اشتراک بگذارند گفت: مجلس به جد نظارت بیشتری برای به اشتراک گذاری داده های سازمان ها خواهد داشت تا خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارایه شود و این بخش را بیش از گذشته تقویت می کنیم زیرا عامل پیشرفت کشور است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 220
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران