از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515098 تاریخ : 1399/04/09-09:31:49
,10028,10029,
مترو، بیشترین مرکز تجمعی تهران / افزایش بستری های کرونا در بخش های ویژه

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد

مترو، بیشترین مرکز تجمعی تهران / افزایش بستری های کرونا در بخش های ویژه

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش تراکم جمعیت و خطر شیوع کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: مشخصا بیشترین مرکز تجمعی در شهر تهران مربوط به مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی است.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر علیرضا زالی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اجباری شدن استفاده از ماسک در تجمعات اظهار داشت: در کلانشهر تهران مراکز تجمع متناسب با ترددها و حضور فیزیکی افراد قابلیت تعریف دارد.

زالی، مراکز خرید، فروشگاه های بزرگ، اداره ها و مراکزی که فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند را از دیگر مراکز پرتردد و پرتجمع تهران دانست و خاطرنشان کرد: به طورکلی شاخص مدت زمان حضور افراد، میزان تراکم و فضای محیط می تواند خطر انتقال ویروس کرونا را به صورت تصاعدی از فردی به فرد دیگر افزایش دهد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که طبق آخرین مطالعات جهانی استفاده از ماسک می تواند به شکل قابل توجهی انتقال کرونا را کاهش دهد، گفت: آمار بیانگر این مطلب است که استفاده از ماسک می تواند حتی در عدد مولد پایه که شاخص رصد وضعیت اپیدمی در جامعه است، اثرگذار باشد.

وی با اشاره به این که تجمع چه تعداد از افراد کلونی جمعیتی تلقی می شود نیز توضیح داد: در این باره هنوز اجماع جهانی وجود ندارد، در برخی کشورها بر اساس شیوه نامه عدد سه، برخی پنج و در برخی کشورها این عدد به سقف 20 نفر نیز می رسد.

زالی با بیان این که در کشور ما با کمک از اساتید همه گیر شناسی می توانیم به عدد پایه استاندارد تجمعی دست یابیم، تاکید کرد: این عدد در مورد فضاهایی که شرایط مواج دارند، تجمعات خطر آفرین حدود 20 نفر است.

وی افزود: در برخی کشورها با توجه به شرایط بحرانی این عدد به صورت سختگیرانه تر اعمال می شود و در برخی موارد حتی به عدد سه نفر نیز می رسد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به آخرین مبتلایان کرونا طی 24 ساعت گذشته گفت: تهران در ساعاتی که گذشت شرایط متفاوت تری را تجربه کرده است و بالغ بر 399 بیمار در بخش های عادی بستری شده اند. این آمار بیانگر فاصله معنادار این رقم در مقایسه با روزهای گذشته است.

دکتر زالی ادامه داد: 122 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بستری شده اند که در طول دو هفته گذشته این آمار جدید بسیار افزایش یافته است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: 8,6 درصد بیماران مبتلا به کرونا که به بخش های سرپایی بهداشت و درمان مراجعه کرده اند نیز نیاز به بستری در بخش های بیمارستانی داشته اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران