در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512215 تاریخ : 1399/02/15-15:28:48
,11,
متروی تهران- پردیس امسال کلنگ زنی می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید:

متروی تهران- پردیس امسال کلنگ زنی می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دغدغه بزرگ شهرهای جدید را حمل و نقل آن اعلام کرد و گفت: امسال کلنگ ساخت متروی تهران- پردیس به زمین خواهد خورد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حبیب الله طاهرخانی امروز در مراسم کلنک زنی بیش از 14 هزار واحد مسکن ملی فرهنگیان، افزود: در این پروژه 29 پارک و فضای سبز، هفت درمانگاه، 37 مجموعه ورزشی و 11 مرکز فرهنگی در شهرهای جدید ساخته خواهد شد که امیدواریم با این اقدامات جذابیت سکونت در شهرهای جدید را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، ادامه داد: بیشتر ساکنان شهرهای جدید، محل اشتغالشان در کلانشهرها یا شهرهای مادر است و دسترسی آسان به کلانشهرها مشکل عمومی بیشتر شهرهای جدید است.

وی، گسترش حمل و نقل ریلی را اولویت اول خواند و گفت: از این رو، سال گذشته متروی کرج به شهر جدید هشتگرد افتتاح شد ضمن اینکه تا سال 1400 خط آهن اصفهان به شهر جدید بهارستان نیز تکمیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای عملیات ساخت خط متروی شهر جدید پرند به فرودگاه امام خمینی، گفت: امسال کلنگ اجرای ساخت متروی تهران - پردیس به زمین خواهد خورد؛ این خط ریلی به بازار مسکن تهران و پردیس کمک خوبی خواهد کرد.

طاهرخانی، سهم این شهرها از طرح اقدام ملی مسکن را 20 هزار واحد عنوان و اظهار کرد: ساخت 70 هزار واحد از این تعداد در شهرهای جدید آغاز شده که به سه روش این عملیات انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: اصلی ترین روش اجرای طرح ملی مسکن در شهرهای جدید به روش مشارکت با بخش خصوصی است به گونه ای که زمین و پروانه ساختمانی را شرکت عمران شهرهای جدید ارائه می دهد و بخش خصوصی هزینه ساخت را پرداخت می کند. در نهایت بر اساس آورده، سهم هر یک از طرفین مشخص خواهد شد.

وی به آغاز ساخت 12 هزار و 800 واحد مسکن مشارکتی در شهرهای جدید با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: ساخت 12 هزار و 500 واحد دیگر نیز در مرحله انعقاد قرار داد است. کل مسکن های مشارکتی طرح ملی مسکن در شهرهای جدید 50 هزار واحد است که ساخت 25 هزار واحد آن کلید خورده و تا قبل از پایان سال جاری نهایی می شود.

طاهرخانی گفت: اگر هزینه ساخت هر یک از واحدها 200 میلیون تومان در نظر گرفته شود، امسال می توانیم 10 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را در شهرهای جدید به حوزه ساخت و ساز منتقل کنیم.

وی جامعه هدف شهرهای جدید را طبقات متوسط عنوان کرد و افزود: مسکن لوکس در مجموعه شهرهای جدید ساخته نمی شود و برای سرمایه گذاران نیز جذابیت ندارد.

طاهرخانی در خصوص زمان تعیین مالکیت واحدها گفت: پس از تکمیل اسکلت و زدن سقف ها که واحدها جداسازی می شود، فرآیند پیش فروش از سوی سرمایه گذار و شرکت عمران شهرهای جدید آغاز خواهد شد. سهم شرکت شهرهای جدید نیز به کسانی که در ثبت نام اخیر طرح ملی مسکن نام نویسی کرده بودند، تعلق می گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: اعمال محدودیت قیمت گذاری برای سرمایه گذار از سوی دولت وجود ندارد چون جذابیت سرمایه گذاری را از دست خواهد داد ولی مدل های دیگر ساخت وساز در راستای اجرای طرح ملی مسکن داریم که می توانیم قیمت گذاری را در آنها اجرا کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران