صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518077 تاریخ : 1399/05/28-13:24:02
,10028,10029,
متخلفان از پروتکل های بهداشتی کرونا مجازات می شوند

سخنگوی وزارت بهداشت:

متخلفان از پروتکل های بهداشتی کرونا مجازات می شوند

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله کرونا، با افراد و صنف هایی که پروتکل های بهداشتی کرونا را رعایت نمی کنند، برخورد می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره اعمال مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی تخلف است. اعمال مجازات بندهای «الف»، «ب»، «ج» و «د» ماده 9 قانون رسیدگی به تخلفات اداری با تفویض اختیارات از سوی مقامات موضوع ماده 12 قانون رسیدگی به تخلفات اداری به معاونان بالاترین مقام دستگاه اجرایی و مدیران کل بدون ارجاع به هیات های رسیدگی تخلفات اداری انجام می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس، در مرتبه اول اخطار کتبی با درج در پرونده، در مرتبه دوم توبیخ با درج در پرونده، در مرتبه سوم کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت یک ماه، در مرتبه چهارم کسر یک سوم حقوق و فوق العاده شغل یا عناوین مشابه حداکثر به مدت سه ماه، در مرتبه پنجم انفصال موقت حداکثر تا سه ماه انجام می شود.
معاون وزیر بهداشت گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، مجازات های این موضوع قطعی و غیرقابل تجدید نظر است.
لاری افزود: در حوزه صنفی نیز عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا از سوی اصناف و حرفه ها و مشاغل، تخلف صنفی و حرفه ای محسوب می شود. مجازت این حوزه نیز به این ترتیب خواهد بود که در مرتبه اول تذکر کتبی با درج در پرونده صنفی و حرفه ای، در مرتبه دوم تعطیلی و پلمب محل فعالیت حرفه ای به مدت پنج روز، در مرتبه سوم تعطیلی و پلمب محل فعالیت حرفه ای به مدت 10 روز انجام می شود. تشخیص تخلف و اعمال مجازات بر عهده مراجع بازرسی، نظارتی صنفی و سازمان تعزیرات حکومتی است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سازمان ها و نهادهای مرتبط با اجتماعات و اماکن مذهبی نیز موظف هستند در صورت عدم توجه مسئولان مراکز و اماکن مذهبی و مساجد، نسبت به اجرای دستورالعمل های بهداشتی اقدام کنند. بر این اساس، در مرتبه اول تذکر کتبی به متولیان اماکن و مراسم، در مرتبه دوم قطع تسهیلات یارانه ای و پشتیبانی و در مرتبه سوم تعطیلی به مدت یک ماه انجام می شود.

عزاداری در فضای سربسته ممنوع است

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه، برگزاری مراسم عزاداری در فضای سربسته ممنوع است.
لاری درباره برخورد در فضای عمومی به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نیز بیان کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری برای همه مردم در وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز تجمع سربسته، محیط های صنفی و اداری الزامی است. ارائه خدمات و تسهیلات اداری، انتظامی، قضایی، رفاهی، بانکی و خدماتی از سوی دستگاه های دولتی و غیردولتی به افراد و مراجعه کنندگانی که از ماسک استفاده نکرده یا فاصله گذاری را رعایت نمی کنند هم ممنوع بوده و متخلفان در زمینه ارائه خدمات بر حسب مورد، مجازات می شوند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری یک و نیم تا دو متر، شست وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا محسوب می شود و از همه مردم و صنف ها می خواهیم که با رعایت این پروتکل ها و ضوابط در مسیر شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا همراهی و همکاری کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران