در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521705 تاریخ : 1399/07/30-13:35:47
,15,
مایکروسافت دو باگ اجرای کد از راه دور را به روزرسانی  کرد

مایکروسافت دو باگ اجرای کد از راه دور را به روزرسانی کرد

مایکروسافت به روزرسانی های جدیدی را در راستای اصلاح دو باگ منتشر کرده است که به اجرای کدهای از راه دور توسط مهاجم منجر می شود.

به گزارش بانک و صنعت، مایکروسافت به روزرسانی های جدیدی را در راستای اصلاح دو باگ RCE (اجرای از راه دور کد) منتشر کرده است که این باگ ها، کدهای کتابخانه Codec و ویژوال استودیو را تحت تاثیر قرار می دهند. این ?آسیب پذیری ها با شناسه های CVE-2020-17022 و CVE-2020-17023 دارای درجه اهمیت بحرانی هستند.

آسیب پذیری کتابخانه Codec ویندوز (آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-17022)، همه دیوایس های در حال اجرای ویندوز 10 نسخه های 1709 یا پیشتر و نسخه های قدیمی تر کتابخانه Code را تحت تاثیر قرار می دهد. طبق گزارش مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای) بنا به بیانیه مایکروسافت، دستگاه های ویندوز 10 در حالت پیش فرض آسیب پذیر نیستند. تنها کاربرانی که HEVC یا HEVC from Device Manufacturer را از Microsoft Store نصب می کنند، ممکن است آسیب پذیر باشند.

برای بررسی به روز بودن HEVC، ابتدا به بخش Setting رفته و سپس بخش Apps & Features و HEVC را انتخاب کنید و با کلیک Advanced Options می توانید از نسخه برنامه آگاه شوید. نسخه های ایمن عبارتند از: 1.0.32762.0، 1.0.32763.0 و نسخه های به روزتر.

مایکروسافت در ماه ژوئن دو مورد مشابه از این باگ ها را به روزرسانی کرده است که منجر به گمراهی کاربران در دریافت به روزرسانی ها می شد. (بدین صورت که به جای روش معمول به روزرسانی، این به روزرسانی ها از طریق فروشگاه مایکروسافت انجام می شد).

آسیب پذیری RCE مربوط به JSON ویژوال استودیو (آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-17023) زمانی فعال می شود که کاربر فایل package.json جعلی را باز می کند و این فایل مخرب منجر به اجرای کدهای از راه دور توسط مهاجم می شود. اگر در چنین شرایطی کاربر حق دسترسی ادمین داشته باشد، اکسپلویت این آسیب پذیری منجر به ایجاد یک کاربر مهاجم با دسترسی ادمین در ویندوز 10 آسیب پذیر می شود.

در واقع CVE-2020-17023 به روزرسانی امنیتی منتشرشده برای آسیب پذیری CVE-2020-16881 (یک باگ RCE که مایکروسافت در هشتم سپتامبر سعی داشت، آن را اصلاح کند.) را دور می زند.

کاربران تحت تاثیر این آسیب پذیری ها لازم نیست که هیچ گونه اقدامی برای رفع این آسیب پذیری ها انجام دهند. به روزرسانی این محصولات به صورت خودکار از فروشگاه مایکروسافت دریافت می شوند، مگر اینکه به روزرسانی خودکار در ویندوز غیرفعال باشد که در این صورت کاربران می توانند به صورت دستی به روزرسانی ها را از فروشگاه مایکروسافت دریافت کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران