جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516513 تاریخ : 1399/05/01-17:01:52
,11,
ماهانه 15 هزار تن سوخت کم گوگرد تولید می شود

ماهانه 15 هزار تن سوخت کم گوگرد تولید می شود

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 15 هزار تن سوخت کم گوگرد به صورت ماهانه تولید می شود، گفت: ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران، کمبودی از بابت تامین سوخت کم گوگرد داخلی ندارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده در مورد آخرین وضعیت تولید سوخت کم گوگرد و تأمین نیاز ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش توسط پالایشگاه های داخلی کشور، اظهارکرد: با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و تلاش مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، اکنون ماهانه بیش از 15 هزار تن سوخت مورد نیاز شرکت های کشتیرانی و نفتکش در بخش سوخت کم گوگرد از سوی یکی از پالایشگاه های کشور تولید و از طریق بورس به شرکت های کشتیرانی واگذار می شود؛ این ظرفیت تا 80 هزار تن به صورت ماهانه و برای تمام خطوط کشتیرانی قابل افزایش است.

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به طرح توسعه یکی از پالایشگاه های کشور، ظرفیت شکل گرفته برای تولید سوخت کم گوگرد به بیش از دو میلیون تن در سال افزایش پیدا می کند.

پسنده تاکید کرد: اکنون ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران، کمبودی از بابت تأمین سوخت کم گوگرد داخلی ندارد و این سوخت به میزان مورد نیاز در اختیار شرکت های کشتیرانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه میزان سوخت تولید شده برای هر میزان از توسعه و رونق حمل و نقل دریایی کشور است، گفت: اگر در آینده جهشی در حوزه و بازار حمل و نقل دریایی داشته باشیم سوخت کم گوگرد می تواند نیاز به وجود آمده را به صورت کامل پوشش دهد و در عین حال، از آن در صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی) استفاده کرد.

به گزارش ایرنا استفاده از سوخت کم سلفور از ابتدای سال 2020، برای کشتی های جهان از جمله نفت کش های ایران الزامی شده است.

وزیر نفت پیشتر اعلام کرده بود که راه حل اصلی برای تامین گوگرد با سولفور پایین، بهینه سازی پالایشگاه های کشور است که در پالایشگاه آبادان در دست اجراست.

اکنون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نمایندگی از وزارت نفت مکلف به تامین این سوخت است و پالایشگاه نفت شازند به عنوان اولین و تنها پالایشگاه موظف به تامین ماهانه 45 هزار تن سوخت کم سولفور است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران