صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518966 تاریخ : 1399/06/15-17:56:24
,17,4,
مالزی پس از اخذ میلیاردها دلار، اتهامات گلدمن ساکس را لغو کرد

با اعلام قاضی دادگاه عالی مالزی؛

مالزی پس از اخذ میلیاردها دلار، اتهامات گلدمن ساکس را لغو کرد

بانک گلدمن ساکس بعد از آنکه قبول کرد 4 میلیارد دلار غرامت به دولت مالزی پرداخت کند، اتهامات مجرمانه بر علیه این بانک در مورد دست داشتند در کلاهبرداری از صندوق سرمایه گذاری مالزی لغو شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، پس از اینکه بانک گلدمن ساکس قبول کرد 4 میلیارد دلار غرامت به دولت مالزی پرداخت کند، اتهامات مجرمانه بر علیه این بانک در مورد دست داشتند در کلاهبرداری و دزدی میلیاردها دلار از صندوق سرمایه گذاری مالزی، وان ام دی بی، لغو شد.

محمد زینی، قاضی دادگاه عالی مالزی اعلام کرد همه اتهامات این بانک وال استریتی و شعب آن کنار گذاشته شده است.

این اتهامات پس از آن کنار گذاشته شد که دو طرف پس از مذاکراتی طولانی در مورد غرامت توافق کردند. این توافق به این بانک وال استریتی اجازه می دهد که از یکی از بدترین پرونده های کلاهبرداری تاریخ قسر در برود.

گلدمن ساکس توافق کرد 2.5 میلیارد دلار پول نقد به عنوان غرامت پرداخت کرده و حداقل 1.4 میلیارد دلار از اموالی که طی کلاهبرداری چند میلیاردی خود از صندوق توسعه بهراد مالزی (وان ام دی بی) به دست آورده را پس بدهد.

گزارشات حاکی از این است که این بانک در هفته گذشته این مبلغ را به دولت مالزی پرداخت کرده است.

صندوق وان ام دی بی در سال 2009 توسط نجیب رزاق، نخست وزیر وقت مالزی تأسیس شد. رزاق به اتهام کلاهبرداری از این صندوق به 12 سال حبس محکوم شده است. گلدمن ساکس بانک اصلی پشتوانه این صندوق بود و در این ارتباط 6.5 میلیارد دلار اوراق قرضه را به فروش رساند. از این پول برای خرید جواهرات، آثار هنری، ملک و قایق های تفریحی استفاده شده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران