در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515714 تاریخ : 1399/04/21-09:42:02
,17,4,
ماسک زدن برای رشد اقتصادی حیاتی است!

رئیس دفتر منطقه ای فدرال رزرو در دالاس:

ماسک زدن برای رشد اقتصادی حیاتی است!

رابرت کاپلان پیش بینی کرد اقتصاد آمریکا امسال حدود پنج درصد کوچک شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در دالاس با توجه به شیوع گسترده کرونا در آمریکا و جهان گفت که ماسک زدن مردم برای اطمینان از این که رشد اقتصادی تسریع شود حیاتی است. کاپلان که با شبکه فاکس بیزینس مصاحبه می کرد ضمن اعلام تعهد بانک مرکزی آمریکا به حمایت همه جانبه از بازارهای مالی گفت: سیاست های پولی و مالی فدرال رزرو در حال حاضر نقشی کاملا کلیدی برای اقتصاد دارد.

در روزهای اخیر شدت شیوع کرونا در شماری از ایالت های آمریکا از جمله در تگزاس به طرز محسوسی بیشتر شده است و همین مساله می تواند احیای رشد اقتصادی را که از ماه می آغاز شده بود دوباره با مشکل مواجه کند.

هر چند ماسک زدن در سراسر آمریکا اجباری نیست اما فرمانداران در برخی از ایالت ها این کار را اجباری اعلام کرده اند. پیش از این کارشناسان بانک گلدمن ساکس اعلام کرده بودند ماسک زدن تاثیری کاملا در تقویت رشد اقتصادی در ماه های آتی خواهد داشت.

کاپلان هم چنین پیش بینی کرد بزرگ ترین اقتصاد جهان در سال جاری بین 4.5 تا پنج درصد کوچک شود. اگر چه رشد فصلی در سه ماهه پایانی سال احتمالا عددی مثبت خواهد بود.

کاپلان در بخش دیگری از سخنان خود احتمال رسیدن نرخ تورم به سطح منفی را بعید ندانست و افزود: پیغام من در خصوص اقتصاد این است که اگرچه سیاست های مالی و پولی در جای خود بسیار مهم هستند اما هرچه زودتر شیوع ویروس مهار شود، کارمان راحت تر و سریع تر خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران