سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 467531 تاریخ : 1398/04/15-10:35:39
,8,
لیگ ستارگان بورس پل ارتباطی صنعت و دانشگاه

معاون سازمان بورس عنوان کرد:

لیگ ستارگان بورس پل ارتباطی صنعت و دانشگاه

امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری لیگ ستارگان بورس است.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،حسن امیری معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز شنبه در مراسم افتتاحیه سومین دوره لیگ ستارگان بورس ضمن بیان مطلب  فوق گفت: برگزاری چنین رویدادهایی با ابعاد بین المللی می تواند نتایج مهمی به همراه داشته باشد.

حسن امیری با اشاره به اینکه سومین دوره لیگ ستارگان بورس به صورت بین المللی در حال برگزاری است، ابراز داشت: طبق آمار65 تیم در این رویداد شرکت کرده اند که 60 تیم داخلی و 5 تیم خارجی هستند.

وی تصریح کرد: یکی از ایرادات و اشکالاتی که هم اکنون در حوزه مباحث آموزشی وجود دارد، موضوع فرهنگ مالی و سواد مالی است که کمتر به آن پرداخته شده است. باید مفاهیم اولیه را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار داد تا بتوانند در آینده تصمیمات مهم مالی و اقتصادی درستی را اتخاذ کنند.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با تاکید بر اینکه ارتقای سواد مالی باید از سطوح پایین آغاز و به سطوح بالاترگسترانده شود، تصریح کرد:‌ این مهم را شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بر عهده دارد و در این زمینه اقداماتی خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: این روزها در سطوح کلان اقتصادی تصمیماتی اتخاذ می شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر بازارسرمایه اثرگذار است. از همین رو آشنایی با مباحث مالی و بازار سرمایه باید در همه رشته های تحصیلی نهادینه شود.

امیری با بیان اینکه از حضور سایر رشته های دانشگاهی در رقابت های لیگ ستارگان استقبال می شود، ابراز داشت: آشنایی سایر رشته های تحصیلی با بازار سرمایه، می تواند به تصمیم گیری های آتی کشور کمک کند و موجب رشد بازار سرمایه در سنوات آتی می شود.

معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه هدف از این رقابت حداکثرسازی سود و بازده است، گفت:‌ بر این اساس،‌ دانشجویان با تصمیم گیری مالی آشنا شده و باید برنامه ریزی مالی داشته باشند. در عین حال، برای انتخاب سهام، از تحلیل های عمیق بهره ببرند.

امیری گسترش و بسط مفاهیم نوین بازار سرمایه، تشویق دانشجویان به فعالیت در بازار سرمایه، تقویت رقابت های دانشجویی، یافتن فرصت های شغلی، برقراری ارتباط بین صنعت و بازار سرمایه، ارتقای فرهنگ و سواد مالی و ارتقای فرهنگ کارآفرینی را از مهم ترین اهداف برگزاری این لیگ عنوان کرد.

وی در پایان از شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و همچنین کارگزاری مفید و بورس بیمه ایران به عنوان حامیان مالی این دوره لیگ تشکر کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 218
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه