از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516896 تاریخ : 1399/05/08-12:10:44
,17,4,
لیر ترکیه به پایین ترین سطح تاریخ خود در برابر یورو رسید

با نگرانی از کاهش ذخایر ارزی

لیر ترکیه به پایین ترین سطح تاریخ خود در برابر یورو رسید

نرخ لیر ترکیه با نگرانی سرمایه گذاران از کاهش ذخایر ارزی ترکیه، افزایش بدهی خارجی، مداخلات بانک مرکزی و احتمال تحریم از سوی اتحادیه اروپا، به پایین ترین سطح تاریخ خود در برابر یورو سقوط کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، با نگرانی سرمایه گذاران از کاهش ذخایر ارزی ترکیه، افزایش بدهی خارجی، مداخلات بانک مرکزی و احتمال تحریم از سوی اتحادیه اروپا، نرخ لیر ترکیه به پایین ترین سطح تاریخ خود در برابر یورو سقوط کرد.

در لحظاتی از معاملات دیروز نرخ برابری لیر ترکیه با یورو تا 8.1733 واحد سقوط کرد. البته این در حالی اتفاق افتاد که یورو در بالاترین سطح 2 ساله خود در برابر دلار آمریکا قرار داشت. داده های رفینیتیو ایکون رویترز نشان می دهد یورو از آغاز سال تا به حال 22 درصد در برابر لیر تقویت شده است.

سقوط ارزش لیر در حالی اتفاق می افتد که بانک مرکزی ترکیه برای تقویت آن رو به فروش گسترده دلار آورده است و تنها در هفته اخیر حدود 2 میلیارد دلار را در بازارها فروخته است. در ماه های اخیر ذخایر ارزی ترکیه به سرعت رو به افول گذاشته و حالا افول لیره اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

نرخ برابری دلاری لیر ترکیه در معاملات امروز (چهارشنبه) به افت خود ادامه داد و تا ساعت 11:25 به وقت تهران، با 0.21 درصد افت به 6.947 واحد رسید.



ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران