در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521883 تاریخ : 1399/08/05-17:33:46
,10033,
لوگوی مرکز آموزش محیطزیست و تربیت محیط بان طراحی شد

لوگوی مرکز آموزش محیطزیست و تربیت محیط بان طراحی شد

لوگوی مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان با الهام از عناصر محیط زیستی به صورت دو زبانه (فارسی-انگلیسی) طراحی شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست ، اسکندر امیدی نیا با بیان این موضوع گفت: ما در مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان تمرکز را روی مسئله آموزش گذاشته ایم، در واقع اینجا هدف ارتقای دانش و آگاهی های محیط زیستی است به همین دلیل در طراحی لوگو تلاش بر القای هر چه بیشتر این مفاهیم بود.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: اینکه محیط بانان مسلح و مقتدر باشند امر ارزشمندی است اما در این لوگو تلاش شد تا نقش آگاهی و دانش آنها برجسته تر شود به همین خاطر در لوگو، دوربین سازمانی محیط بان که سمبل رصد و پایش است در کنار کتاب به عنوان محورهای اصلی انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین از دریچه های دوربین به عنوان چشم ناظر استفاده شد، در یکی از این دو چشم درخت به عنوان نماد سرسبزی و طراوت به تصویر کشیده شد، در چشم دیگر که به صورت قطره آب با پس زمینه رنگ آبی طراحی شده هم نمادی از دریا، دریاچه، تالاب است و هم هوای آبی یعنی آسمان صاف و پاک را نشان می دهد. در این لوگو همچنین پنجه یک پستاندار بزرگ به عنوان «ردپای حیات وحش» کار شده است. ردپای پنج تکه ای نشان از موضوعات مهمی چون آب، انرژی، سلامت، کشاورزی و تنوع زیستی دارد که تعادل و تعامل این پنج موضوع یعنی مهار تغییرات شتابان اقلیم و حال خوش همه زیست مندان کره خاکی حتی حیات وحش مظلوم.

رئیس دانشکده محیط زیست با اشاره به دلایل رنگی بودن این لوگو بیان داشت: استفاده از سه رنگ سفید، سبز و قرمز که نشانگر پرچم مقدس ایران در این طرح هست برای ما تعبیر دیگری هم دارد که یادآور صلح طلبی و پرهیز از خشونت محیط بانان و علاقمندان به محیط زیست، سبزاندیشی آنها و البته یادکرد شهدای محیط بان است. این لوگو به صورت دایره طراحی شده که به کره زمین و لزوم حفاظت و حراست از آن برای سبز نگهداشتن تاکید دارد.

امیدی نیا افزود: گرد بودن کره زمین در خود این اشاره را هم دارد که هیچکس نباید با محیط زیست زاویه ای داشته باشد، چون محیطزیست بخش، سازمان، وزارت، حزب، دسته و استان نمی شناسد و متعلق به همه زیست مندان بوده و اساس شادابی آن تنوع در زیست، تفکر، آداب و رسوم و مشارکت است تا شعار «هشتاد میلیون محیط بان» در منظومه کشور ایران تحقق یابد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با اشاره به فرم کتاب در این لوگو افزود: ورق خوردن کتاب به معنای در معرض باد بودن است که عنصر هوا را نشان می دهد و قرار گرفتن دوربین در بطن دایره میانی برای ایجاد تصویری هنرمندانه از چهره انسان به عنوان محور توسعه است. دستان زیر کتاب هم نماد و کاربست تعقل، آگاهی، خرد و اندیشه است و هم سمبل شکرگذاری انسان و طلب حمایت قدرت کردگار و آفریننده جهان تا محیط زیست این امانت آیندگان را به نیکی به وارثان زمین انتقال دهد.

وی افزود: از آنجائیکه مرکز آموزش محیطزیست و تربیت محیط بان در محل دانشکده محیط زیست کرج قرار دارد، فعالیت آن در امتداد فعالیت های نیم قرنه این مرکز آموزشی در راستای تربیت محیط بان و کارشناس محیط زیست است و در واقع نامگذاری جدید یک تغییر ماموریت قلمداد می شود. سال 1351 به عنوان سال تاسیس مرکز آموزش عالی حفاظت از محیط زیست کماکان در این لوگو محفوظ مانده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران